PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Budimex liczy na lepsze wyniki w I kw. '14

  • Autor: PAP
  • 11 kwi 2014 08:29

Budimex spodziewa się w I kw. 2014 r. niewielkiej poprawy wyników. Chce zakończyć 2014 r. z wyższym portfelem zamówień niż 2013 r. W całym 2014 r. przedsprzedaż mieszkań Budimeksu Nieruchomości może wzrosnąć o kilkanaście procent - poinformował prezes spółki Dariusz Blocher.

REKLAMA

- Spodziewamy się niewielkiej poprawy wyników w I kw., pomimo tego, że w ubiegłym roku do grupy należała jeszcze sprzedana spółka Danwood. Sprzyjała nam wyjątkowo dobra pogoda, dzięki której mogliśmy przez dłuższy czas prowadzić roboty budowlane - powiedział dziennikarzom Blocher.

W I kw. 2013 r. Budimex miał 35 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, 42,6 mln zł zysku operacyjnego i 853 mln zł przychodów.

Prezes poinformował, że w pierwszym kwartale Budimex podpisał kontrakty za kilkaset mln zł i chciałby zakończyć 2014 r. z wyższym portfelem niż 2013 r.

 -Chciałbym, żeby ten rok zakończył się lepiej i szczególnie w IV kw. będziemy chcieli zintensyfikować pozyskiwanie kontraktów, ale bez uczestniczenia w wojnie cenowej - powiedział.

Budimex w 2014 r. spodziewa się kilkunastu procentowego wzrostu przedsprzedaży mieszkań.

- W pierwszym kwartale przedsprzedaż była bardzo dobra, w całym roku może wzrosnąć o kilkanaście procent. Pracujemy nad intensyfikacją jednego z projektów w Krakowie, gdzie chcemy wyjść z ofertą dla klientów, których nie stać na drogie mieszkania. Jeżeli ten projekt się uda to wzrost będzie skokowy - powiedział.

Dodał, że nowe grunty spółka zamierza pozyskiwać w Warszawie, Poznaniu i Trójmieście.

Budimex Nieruchomości w I kwartale 2014 przedsprzedał 275 mieszkań w porównaniu do 121 lokali rok wcześniej. Sprzedaż notarialna wyniosła w tym czasie 394 mieszkania, podczas gdy w I kwartale 2013 r. były to 204 mieszkania.

W całym 2013 r. spółka przedsprzedała 742 mieszkania wobec 515 lokali w 2012 r. Sprzedaż notarialna sięgnęła w tym czasie 495 mieszkań w stosunku do 740 lokali przed rokiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA