PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Budowlanka hamuje

  • Autor: PAP
  • 19 gru 2016 16:04

Budowlanka hamuje Fot. Fotolia

Produkcja budowlano-montażowa była niższa w listopadzie tego roku o 12,8 proc., a w porównaniu z październikiem br. była wyższa o 5,4 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

REKLAMA

Rynek spodziewał się spadku produkcji budowlano-montażowej o 18,9 proc. rdr, po spadku o 20,1 proc. w październiku br.

"Według wstępnych danych produkcja budowlano-montażowa (w cenach stałych), obejmująca roboty o charakterze inwestycyjnym i remontowym, zrealizowana na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób, była w listopadzie br. niższa o 12,8 proc. niż przed rokiem (wobec wzrostu o 1,2 proc. w ub. roku) i o 5,4 proc. wyższa w porównaniu z październikiem br." - napisał GUS.

"Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie niższym o 13,2 proc. niż w listopadzie ub. roku i o 6,7 proc. wyższym w porównaniu z październikiem br." - poinformowano.

Zgodnie z komunikatem GUS w stosunku do listopada ub. roku spadek produkcji odnotowano we wszystkich działach budownictwa. Zaznaczono, że w podmiotach, których podstawowym rodzajem działalności jest wznoszenie budynków spadek sięgnął 14,6 proc., w jednostkach zajmujących się głównie robotami budowlanymi specjalistycznymi - 13,2 proc., a w firmach specjalizujących się w budowie obiektów inżynierii lądowej i wodnej - o 11,4 proc.

"W porównaniu z październikiem br. wzrost poziomu zrealizowanych robót wystąpił we wszystkich działach budownictwa: w jednostkach specjalizujących się we wznoszeniu budynków - o 6 proc., w podmiotach wykonujących głównie roboty związane z budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej - o 5,3 proc. oraz w przedsiębiorstwach, których podstawowym rodzajem działalności są roboty budowlane specjalistyczne - o 4,9 proc.

GUS dodał, że w okresie styczeń - listopad br. produkcja budowlano-montażowa była o 15,3 proc. niższa niż przed rokiem, kiedy notowano wzrost o 3,3 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA