PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Budownictwo musi ograniczyć emisję CO2

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 sty 2016 13:48

Budownictwo musi ograniczyć emisję CO2 Sean Tompkins

Sektor budownictwa jest jednym z głównych źródeł emisji CO2, reprezentując jedną trzecią globalnej emisji gazów cieplarnianych. Budynki mieszkaniowe i komercyjne stanowią 40proc.  udziału w światowej konsumpcji energii. Profesjonaliści branży mają do odegrania kluczową rolę w zakresie skutecznej realizacji przyjętych w ramach COP21 zobowiązań.

REKLAMA

Służyć temu ma m. in. zawiązany podczas szczytu klimatycznego w Paryżu przez rządy państw, organizacje branżowe i instytucje finansowe światowy sojusz na rzecz nieruchomości i budownictwa (Global Alliance for Buildings and Construction), którego członkiem-inicjatorem jest RICS (The Royal Institution of Chartered Surveyors).

Sojusz, będący globalną siecią sektora budownictwa wspieraną przez rządy m. in. Francji, Niemiec, Japonii, UAE (Zjednoczonych Emiratów Arabskich), Kamerunu i Senegalu, zawarty został podczas pierwszego w historii Dnia Budownictwa ONZ (United Nations Buildings Day) w ramach 21. konferencji państw-stron ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP21), jako połączona inicjatywa rządu francuskiego, gospodarza COP21 i Programu na rzecz środowiska ONZ.

RICS dołączył do sojuszu jako globalna organizacja profesjonalistów branży budownictwa i nieruchomości zobowiązując się do mobilizacji swoich członków, przedstawicieli rządów i organizacji partnerskich na rzecz realizacji przyjętych w ramach COP21 celów ograniczenia emisji CO2. Członkowie RICS mają do odegrania istotną rolę w zakresie nakierowania globalnego kapitału na inwestycje w efektywność energetyczną i zrównoważone budownictwo.

- COP21 dotyczył przede wszystkim zobowiązań rządów poszczególnych państw do sfinalizowania porozumienia klimatycznego. Pragniemy wspierać te wysiłki poprzez nasze własne zobowiązanie do tego, by oddziaływać na członków RICS, ich klientów i cały sektor budownictwa i nieruchomości w kierunku realizacji przyjętych w ramach COP21 postanowień. Zobowiązania, których się podjęliśmy, muszą wykraczać daleko poza ustalenia szczytu i stanowić centralny punkt w odpowiedzi naszego sektora na wyzwania wynikające ze zmian klimatu - powiedział Sean Tompkins, dyrektor wykonawczy RICS.

Budownictwo jest w centrum wzrostu globalnej gospodarki. Jednocześnie sektor ten jest jednym z największych emitentów dwutlenku węgla, głównej przyczyny globalnego ocieplenia. RICS zobowiązał się współpracować z należącymi do organizacji profesjonalistami na rzecz obniżenia poziomu emisji CO2 w ramach całego cyklu życia nieruchomości. 

Zobowiązania podjęte przez rządy w ramach COP21 wymagają trwałych instrumentów monitorowania i pomiaru postępu ich realizacji. RICS dostarcza im międzynarodowych standardów umożliwiających pomiar budynków i materiałów budowlanych w spójny i przejrzysty sposób. Standardy te są wdrażane i regulowane przez profesjonalistów RICS na całym świecie. 

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA