PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Budownictwo nie może wyjść z kryzysu. Bankrutuje coraz więcej firm

  • Autor: wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)
  • 07 cze 2011 13:48

W pierwszym kwartale 2011 r. 32 firmy z branży budowlanej ogłosiły upadłość. To o 16 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Autorzy raportu, opracowanego przez firmę D&B Poland, twierdzą, że budownictwo, jako jeden z nielicznych sektorów rynku, nie może wyjść z kryzysu.

REKLAMA

- Firmy budowlane ze względu na specyfikę branży, mają z natury duży problem z utrzymaniem płynności finansowej. W tak wrażliwym segmencie rynku, obserwowany wzrost cen materiałów budowlanych oraz kilka innych czynników przesądziły o upadku wielu przedsiębiorstw - czytamy w analizie.

- W ostatnim czasie nastąpił znaczący spadek produkcji budowlano-montażowej, wydano również mniej pozwoleń na budowę. Osłabienie branży to również efekt niesprzyjającej aury, która w I kwartale 2011 r. skutecznie hamowała realizację wielu inwestycji budowlanych, doprowadzając do zaburzenia sytuacji finansowej, a w dalszej kolejności upadłości wielu przedsiębiorstw z sektora budowlanego - czytamy również.

Zdaniem autorów raportu, firmy budowlane, które chcę przetrwać nadchodzący trudny okres powinny skupić się na zwiększaniu płynności finansowej, gdyż istnieje podwyższone ryzyko niewypłacalności kontrahentów.

W pierwszym kwartale 2011 r. sądy gospodarcze ogłosiły upadłość 145 przedsiębiorstw. W porównaniu z analogicznym okresem 2010 r. ich liczba spadła o 22 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA