PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

C&W i ShareSpace łączą siły. Co przyniesie współpraca korporacji ze start-upem?

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 21 lis 2017 13:08

C&W i ShareSpace łączą siły. Co przyniesie współpraca korporacji ze start-upem? We wrześniu 2017 roku międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield zawarła umowę partnerstwa strategicznego z polskim startupem ShareSpace. Obie firmy będą dążyły do rozwoju i promowania rozwiązań technologicznych i komercyjnych umożliwiających zawieranie transakcji elastycznego najmu powierzchni biurowych oraz Mikołaj Niemczycki, Negocjator w dziale Powierzchni Biurowych w Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield zawarła umowę partnerstwa strategicznego z polskim start-upem ShareSpace. Dzięki współpracy, obie firmy będą mogły zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na elastyczną powierzchnię biurową za pomocą łatwych w obsłudze narzędzi technologicznych. Jest to pierwsza tego rodzaju współpraca korporacyjna i startupowa na polskim rynku wynajmu powierzchni biurowych.

REKLAMA

Dzięki integracji Remobile.pl i Sharespace.pl, wzajemnej wymianie kompetencji i tworzeniu nowych rozwiązań, Cushman & Wakefield wraz z ShareSpace zapewnią najemcom szybki dostęp do ofert powierzchni coworkingowych i biur serwisowanych w całym kraju. Nowe narzędzia znacznie uproszczą proces poszukiwania i wynajęcia idealnej powierzchni do pracy oraz ułatwią podejmowanie przemyślanych decyzji dotyczących wielkości, stylu czy lokalizacji biura. Firmy poszukujące lokali biurowych będą od teraz miały większą swobodę wyboru opcji dopasowanych do ich unikalnych potrzeb oraz dostęp do ekskluzywnej usługi reprezentacji najemcy przez zespół profesjonalistów z obu firm – to pierwsza tego typu współpraca na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce.

W wyniku nawiązania współpracy firma Cushman & Wakefield oferuje usługi nie tylko długoterminowego wynajmu biur, lecz także powierzchni zlokalizowanych w centrach coworkingowych na terenie całego kraju, dostępnych na elastycznych warunkach poprzez platformę ShareSpace. Nowa usługa jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie ze strony lokalnych firm jednoosobowych, startupów, międzynarodowych zespołów korporacyjnych, które za pomocą tego łatwego w obsłudze narzędzia szybko wynajmą hot-desk, biurko, pokój biurowy czy też salę konferencyjną. Platforma agreguje oferty najważniejszych operatorów powierzchni coworkingowych w Polsce, w tym m.in. Business Link, MindSpace, Brain Embassy, O4 czy HubHub.

- Udział powierzchni coworkingowej w całkowitych zasobach powierzchni biurowej w Warszawie wynosi obecnie niecałe 1 proc. Dla porównania na rynkach rozwiniętych takich jak Londyn czy Nowy Jork waha się od 2 proc. do 3 proc. Niemniej jednak ten segment rynku rozwija się w dynamicznym tempie, które w bieżącym roku kształtuje się na poziomie 70 proc. rok do roku. Przewidujemy ponadto, że do roku 2020 wielkość powierzchni coworkingowej dostępnej w stolicy wzrośnie do 78 tys. mkw. - mówi Mikołaj Niemczycki, Negocjator w dziale Powierzchni Biurowych w Cushman & Wakefield oraz lider projektu partnerstwa strategicznego z ShareSpace.

- Przestrzenie coworkingowe tworzą nowy front na rynku wynajmu powierzchni biurowych, ale także stają się inkubatorem dla najbardziej innowacyjnych rozwiązań technologicznych - komentują Robert Chmielewski i Marcin Dyszyński, współtwórcy platformy ShareSpace.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA