PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

CB Richard Ellis Group przejmuje Euro Mall Centre Management

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 cze 2011 11:07

CB Richard Ellis Group przejmuje Euro Mall Centre Management

CB Richard Ellis Group Inc. ogłosiła przejęcie Euro Mall Centre Management, spółki specjalizującej się w zarządzaniu centrami handlowymi i wyprzedażowymi w Europie Środkowo-Wschodniej. Tym samym firma CB Richard Ellis rozszerzyła ofertę usług dla swoich klientów, umacniając się swoją pozycję lidera w sektorze nieruchomości komercyjnych w Europie.

REKLAMA

EMCM, założona w 2002 roku, oferuje usługi zarządzania nieruchomościami w pięciu kluczowych krajach Europy Środkowo-Wschodniej - Czechach, Słowacji, Polsce, Łotwie i Litwie. Klientami EMCM są między innymi INVESCO, ING Real Estate Investment Management oraz Carpathian Asset Management. EMCM zatrudnia około 200 pracowników i w całym regionie zarządza ponad 40 nieruchomościami zajmującymi powierzchnię powyżej 658.000 metrów kwadratowych, współpracując z ponad 2400 najemcami.

Transakcja miała miejsce wkrótce po nabyciu przez CBRE jej szwajcarskiej spółki stowarzyszonej, CBRE-PI Performance, i opiera się na strategii ciągłej ekspansji działalności w całej Europie z myślą o poszerzeniu oferowanych usług.

- Stale ulepszamy oferowane klientom w rejonie EMEA (Europa, Bliski Wchód i Afryka) rozwiązania w zakresie nieruchomości komercyjnych, łącząc bogate doświadczenie na rykach lokalnych i dostęp do szerszej, globalnej sieci zarówno w lokalizacjach tradycyjnych, jak i wschodzących. Ogłaszana transakcja jest zgodna ze strategią przyjmowania na pokład renomowanych spółek, które świadczą usługi najwyższej jakości i będą wspierać podstawowe obszary naszej działalności. Firma EMCM jest uważana za przodującego zarządcę centrów handlowych w regionie - to zespół znakomitych specjalistów, który wspaniale uzupełni naszą ofertę usług i wzmocni naszą zdolność doradzania inwestorom, najemcom i deweloperom - powiedział Mike Strong, prezes i dyrektor Naczelny CBRE na region EMEA.

Jørn Elkjær-Holm, prezes EMCM, dodał, że w ciągu dziewięciu lat od założenia EMCM spółka się znacząco rozwinęła. - Przyłączenie się do CB Richard Ellis stwarza wyjątkową szansę na to, abyśmy stali się częścią przedsiębiorstwa z najwyższej półki. Dzięki globalnej platformie CBRE będziemy mogli dzielić się doświadczeniem zdobytym na rynkach lokalnych, z którego jesteśmy znani, z międzynarodowymi deweloperami i inwestorami, którzy chcą wejść na rynek CEE, a także z międzynarodowymi firmami z sektora handlu detalicznego pragnącymi zapewnić sobie obecność w kluczowych miastach regionu - wyjaśnił.

Pomimo spowolnienia gospodarczego, wysokiej jakości powierzchnie handlowe w regionie CEE nadal cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów. Także w związku z rosnącym popytem ze strony międzynarodowych sieci handlowych, praktyczna wiedza w zakresie zarządzania nieruchomościami w regionie oraz potrzeba stworzenia mocnej platformy, w ramach której deweloperom i inwestorom świadczone byłyby wysokiej jakości usługi doradcze, stała się bezcenna.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA