PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

CBRE przejmuje firmę Valteq

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 lut 2014 12:44

CBRE finalizuje zakup firmy VALTEQ Gesellschaft mbH (“Valteq”) wraz z jej filiami. Valteq, który został utworzony przez obecnych właścicieli, Dr. Thomasa Herr, Dr. Gabriele Lüft i Jürgena Scheins’a, jest techniczną firmą doradczą na rynku nieruchomości w Niemczech.

REKLAMA

Valteq specjalizuje się w sporządzaniu opinii technicznych i środowiskowych dla nieruchomości komercyjnych. Oferuje również usługi technicznego zarządzania aktywami, zarządzanie projektami i nieruchomościami oraz koncentruje się na tworzeniu opłacalnych ekonomicznie rozwiązań technicznych w sektorze zrównoważonego budownictwa.

Po jej zakupie, firma Valteq stanie się integralną częścią działu Doradztwa Budowlanego w CBRE zarówno w Niemczech i Europie. Zespół firmy liczy około 60 profesjonalistów, w którym pracują inżynierowie, architekci, geolodzy i specjaliści techniczni, zgrupowani w 5 oddziałach w Niemczech: w Berlinie, Stuttgarcie, Frankfurcie, Monachium i Norymberdze.

- Pragniemy dostarczać naszym klientom jak najszerszy wachlarz usług związanych z nieruchomościami. Valteq pozwoli nam dodać do listy linii biznesowych w Niemczech nową usługę i równocześnie rozszerzyć usługi doradztwa budowlanego w całym regionie. W najbliższym czasie będziemy mogli oferować naszym klientom w całej Europie najwyższej jakości usługi w zakresie, w jakim świadczy je Valteq - powiedział Michael Strong, prezes CBRE na Europę, Środkowy Wschód i Afrykę.

- Dzięki dołączeniu do CBRE, staniemy się częścią wiodącego na rynku zespołu doradztwa budowlanego i zarządzania projektami, liczącego ponad 2 700 specjalistów na całym świecie. W połączeniu z doświadczeniem eksperckim innych linii biznesowych CBRE, daje to fantastyczne możliwości dla naszych klientów i współpracowników - dodał Dr Thomas Herr, prezes Valteq.

Transakcja zakupu zostanie zamknięta do końca pierwszego kwartału 2014 i jest w trakcie zatwierdzania przez urząd regulujący w Niemczech.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA