PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

CBRE przejmuje lokalnego lidera w zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 mar 2013 14:34

CBRE przejmuje lokalnego lidera w zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi

CBRE Group ogłosiła zakup Impact-Corti a.s., firmy specjalizującej się w zarządzaniu nieruchomościami w Czechach i na Słowacji.

REKLAMA

Firma Impact-Corti, lider w zarządzaniu nieruchomości w Czechach i na Słowacji, zarządza 557.000 m kw. powierzchni w 140 nieruchomościach oraz posiada dochód roczny w wysokości ok. 10 milionów USD.

Firma znana jest głównie w sektorze nieruchomości biurowych, ale zarządza również portfelem nieruchomości mieszkaniowych i magazynowych. Dodatkowo,Impact-Corti oferuje usługi zarządzania projektami, doradztwem inwestycyjnym, wynajmem nieruchomości oraz doradztwem dla inwestorów instytucjonalnych i prywatnych, takich jak Deka, Axa REIM, Pramerica i Hampshire Investments. W Pradze Impact-Corti zarządza takimi nieruchomościami, jak: Gemini Business Center, Lighthouse Waterfront Towers i Burzovni Palac, siedziba praskiej Giełdy.

Do zespołu zarządców nieruchomości w CBRE w Europie dołączy 160 pracowników Impact-Corti.. W połowie 2011 roku CBRE kupiła Euro Mall Center Management, firmę specjalizującą się w zarządzaniu centrami handlowymi w CEE.

- Dostarczanie profesjonalnych i zintegrowanych usług zarządzania transakcjami i nieruchomościami staje się coraz ważniejsze dla naszej bazy regionalnych i globalnych klientów. Zakup Impact-Corti uzupełnia naszą istniejącą ofertę usług zarządzania nieruchomości i pozwoli nam w dalszym rozwoju tej istotnej linii biznesowej w regionie, wychodząc na przeciw rosnącemu popytowi na tego typu usługi - powiedział Michael Strong, Prezes CBRE na Europę, Środkowy-Wschód i Afrykę.

- IMPACT-CORTI jest znana w Czechach ze swych usług profesjonalnego zarządzania nieruchomościami i projektami. Dzięki połączeniu ich eksperckiej wiedzy z naszym doświadczeniem, będziemy mogli zwiększać zakres naszych usług oferowanych w regionie - dodał Andreas Ridder, Prezes CBRE na region CEE.

- Dołączając do CBRE, tworzymy wielkie możliwości zarówno dla naszych klientów, jak i pracowników. Będąc częścią jednej z najbardziej szanowanych i zintegrowanych firm na rynku nieruchomości na świecie, będziemy w stanie lepiej współpracować i doradzać naszym klientom w regionie, wychodząc naprzeciw ich potrzebom, które nie są jeszcze w pełni zaspokajanie na rynku - skomentował Jürg Zwahlen, Prezes Zarządu Impact-Corti.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA