PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Co łączy koncern Volkswagen z firmą Nivea czy Lidlem?

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 14 wrz 2017 11:38

Co łączy koncern Volkswagen z firmą Nivea czy Lidlem? Fot. Shutterstock

Każdy z tych podmiotów skorzystał z usług firmy Touax, która zwiększa liczbę kontrahentów.

REKLAMA

Wiele wskazuje, że kolejne miesiące będą dla firmy równie udane. Do optymistycznych prognoz skłania m.in. znaczący wzrost zleceń generowanych m.in. przez firmy z sektora energetycznego. Nie oznacza to, że firma ogranicza swoją aktywność jedynie do tego sektora. Staramy się nawiązywać relacje biznesowe z podmiotami, prowadzącymi działalność w różnorodnych branżach. 

Na rozwiązania modułowe zdecydowały się m.in. władze Wrocławia, gdzie w ciągu kilku miesięcy oddano do użytku sześć przedszkoli modułowych. Podobne decyzje podjęły także samorządy Warszawy, Poznania, Szczecina i podwarszawskich Ząbek.

Liczne zalety technologii modułowej dostrzegły nie tylko lokalne samorządy. Touax pozyskuje także coraz więcej zleceń generowanych m.in. przez globalne korporacje prowadzące działalność na terenie Polski. Jedną z nich jest Lidl. Dla tej niemieckiej sieci sklepów spożywczych powstało biuro o powierzchni  2,1 tys. mkw. złożone ze 140 kontenerów. Obiekt zbudowano w Jankowicach pod Poznaniem, w zaledwie 11 dni. Touax wykonał także zlecenie dla firmy Nivea. Był to obiekt o pow. 600 mkw., gdzie znalazły się biura, laboratoria oraz szatnie. Dla spółki Volkswagen — największego koncernu samochodowego w Europie, Touax zaprojektował i zbudował biura o powierzchni
645 mkw.

Do grona klientów spółki Touax dołączyły także firmy Skanska, Budimex oraz KGHM. Również i te podmioty dostrzegły szereg zalet budownictwa modułowego. W tym kontekście warto wymienić m.in. szybkość budowy na własnym lub dzierżawionym terenie, relatywnie niskie koszty, a także skalowalność, czyli możliwość dowolnego zmniejszania lub powiększania budynku. Dodatkowo, technologia  modułowa umożliwia prowadzenie prac budowlanych przez cały rok, bez względu na temperaturę. Równie istotne znaczenie ma fakt, że inwestycje modułowe są w pełni bezpieczne. Parametry użytkowe, obiektów powstałych w technologii modułowej, nie różnią się od budynków stacjonarnych. Ma to swoje odzwierciedlenie m.in. w oszczędnościach uzyskanych w trakcie eksploatacji, tzn. ograniczenie kosztów zużycia energii, ciepła, itd.

- Unijne programy pomocowe napędzają rozwój polskiej gospodarki — mówi Jakub Łazowy, dyrektor handlowy Touax. — Wiele inwestycji jest realizowanych dzięki  dofinansowaniu z UE. Jednym z większych beneficjentów unijnych środków pomocowych jest PKP, która realizują duży program budowy i remontów dworców kolejowych. W trakcie tych inwestycji pasażerowie korzystają z dworców tymczasowych. Takie obiekty wybudowaliśmy m.in. w Bydgoszczy, Poznaniu, Warszawie i Sopocie.

Touax buduje nie tylko dworce tymczasowe. W technologii modułowej powstają wspomniane już szkoły, przedszkola, a także obiekty gastronomiczne zlokalizowane m.in. w turystycznych regionach Polski. W tym kontekście warto wspomnieć m.in. o tzw. beach barach położonych w Jastarni, Dębkach, Ustce, we Władysławowie, Międzyzdrojach oraz Łebie. Touax rokrocznie dostarcza także obiekty wykorzystywane w trakcie festiwali Warsaw Orange Festival i Open’er Festival.

Podobał się artykuł? Podziel się!
PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA