PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Colliers International niezależną spółką publiczną

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 cze 2015 12:38

Colliers International niezależną spółką publiczną Fot. Colliers

Colliers International Group Inc. oraz FirstService Corporation zakończyły proces podziału korporacji na dwie niezależne spółki. Tym samym akcje Colliers International Group Inc. oraz nowej spółki FirstService Corporation znalazły się w obrocie publicznym.

REKLAMA

Akcje Colliers zostały wprowadzone na giełdę NASDAQ z symbolem CIGI oraz na giełdę w Toronto („TSX") z symbolem CIG w dniu 2 czerwca 2015 roku. W wyniku podziału FirstService Colliers stał się jedną z wiodących na świecie spółek z sektora nieruchomości komercyjnych, której akcje są notowane na giełdzie.

 – Podział spółek ma bardzo duże znaczenie. Został dokładnie przemyślany i jest częścią strategii rozwoju, która zakłada zwiększenie naszej rozpoznawalności wśród inwestorów i klientów oraz przyspieszenie dalszego rozwoju Colliers na głównych rynkach i w obszarach, na których świadczymy usługi na całym świecie – powiedział Jay Hennick, prezes zarządzający i największy akcjonariusz Colliers.

– Firma Colliers funkcjonowała dotychczas jako część FirstService. Jej przychody wzrosły z poziomu około 200 milionów dolarów w 2004 roku do poziomu 1,6 miliarda dolarów w 2014 roku. Było to możliwe dzięki wyjątkowemu zespołowi zarządzającemu, przemyślanej strategii rozwoju oraz zdyscyplinowanemu podejściu do kreowania wartości dla akcjonariuszy. Większa rozpoznawalność i elastyczność wynikająca z podziału dodatkowo wzmocni renomę Colliers, pozycjonując spółkę w gronie wiodących firm doradczych świadczących usługi na rynku nieruchomości komercyjnych na całym świecie – dodał Jay Hennick.

Dzięki tej decyzji Colliers zyskał większą elastyczność w realizowaniu strategii rozwoju, w tym przejęć oraz dywersyfikacji świadczonych usług – działania te mają na celu zwiększenie globalnej obsługi klientów oraz wartości dla akcjonariuszy. Colliers będzie posiadać teraz skoncentrowaną strukturę kapitałową ze znacznym udziałem akcjonariuszy własnych. 

– Naszą misją jest uczynienie spółki Colliers globalną firmą, która w najlepszy sposób zaspokaja potrzeby klientów w sektorze nieruchomości – powiedział Doug Frye, globalny prezes i główny dyrektor wykonawczy Colliers.

– Aby z powodzeniem wspierać kolejną fazę tej misji, musimy rozbudowywać naszą globalną platformę profesjonalnych usług i szukać możliwości dywersyfikowania strumieni przychodów, dbając jednocześnie o wysoką jakość obsługi klientów. Konsolidacja to rzeczywistość sektora nieruchomości komercyjnych. Colliers pozostanie wyróżniającym się pionierem, kontynuując rozwój oparty na silnym bilansie i ukierunkowany na stworzenie przedsiębiorczej oraz dynamicznej organizacji. W dłuższej perspektywie przyniesie to korzyści klientom, doradcom oraz akcjonariuszom – dodał Doug Frye.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA