PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Colliers International przejął Grupę AOS

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 paź 2014 12:53

Spółka Colliers International przejęła większościowy pakiet udziałów w Grupie AOS, jednej z czołowych europejskich firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych i usług konsultingowych związanych z organizacją miejsca pracy.

REKLAMA

AOS z siedzibą w Paryżu będzie od tej pory działać pod marką Colliers International we Francji, Belgii, Hiszpanii, Maroku, Wielkiej Brytanii, Holandii i Szwajcarii. Gilles Betthaeuser, założyciel i prezes Grupy AOS pozostanie właścicielem pozostałej części udziałów i będzie nadal kierował firmą. Dzięki zawartej transakcji firma Colliers będzie mogła rozwinąć działalność we Francji i w Belgii, a także rozszerzyć dotychczasową działalność na pozostałych wyżej wymienionych rynkach, zapewniając klientom Colliers bogatszy asortyment usług: reprezentację najemców, zarządzanie projektami i doradztwo związane z organizacją miejsca pracy. Roczne przychody AOS sięgają obecnie około 100 milionów USD. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Grupa AOS powstała w 1997 roku. Zatrudnia ponad 450 specjalistów z branży nieruchomości - w tym doświadczonych doradców, inżynierów, architektów, projektantów, kierowników projektów i analityków finansowych specjalizujących się w dziedzinie nieruchomości komercyjnych i instytucjonalnych. Projektując bardziej funkcjonalne, ekonomiczne i przyjazne dla środowiska miejsca pracy, eksperci AOS oferują kompleksowy asortyment usług - od projektu koncepcyjnego po realizację.

- Możliwość rozwinięcia działalności na rynku francuskim - jednym z najważniejszych światowych rynków nieruchomości komercyjnych - była dla nas sprawą priorytetową. To, że będziemy mogli także rozszerzyć dotychczasową działalność na innych rynkach, oferując komplementarne i bardziej zróżnicowane usługi, sprawia, że przejęcie AOS to ważny etap w rozwoju naszej firmy w Europie - powiedział Chris McLernon, CEO w Colliers International na region EMEA.

- Jesteśmy przekonani, że siła naszej globalnej platformy i marki Colliers pomoże naszym klientom odnosić jeszcze większe sukcesy dzięki rozwojowi i dywersyfikacji naszych dotychczasowych usług, między innymi w zakresie zarządzania nieruchomościami i majątkiem, wyceny nieruchomości oraz operacji na rynkach kapitałowych - dodał Chris McLernon.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA