PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Colliers zdobył ekologiczny tytuł

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 lip 2015 16:51

Colliers zdobył ekologiczny tytuł Andrzej Gutowski, Colliers International

Green Building Certification Institute nadał Colliers International tytuł LEED Proven Provider w kategorii budynków istniejących (LEED-EB:O+M). Tytuł ten został opracowany w celu usprawnienia procesu weryfikacji projektów certyfikowanych w systemie LEED.

REKLAMA

— Jesteśmy zaszczyceni, że możemy posługiwać się tytułem LEED Proven Provider. Od wprowadzenia usługi związanej z zieloną certyfikacją staraliśmy się wypracować praktyki i procedury, które pozwoliłyby na jak najsprawniejsze prowadzenie procesu certyfikacji. Cieszymy się, że wysiłki te zostały dostrzeżone i docenione. Dotychczas mieliśmy przyjemność prowadzić proces czterech projektów LEED–EB:O+M z sześciu budynków, jakie dotychczas otrzymały to wyróżnienie w Polsce — mówi Andrzej Gutowski z działu Certyfikacji Zielonych Budynków w Colliers International.

Colliers International niniejszym dołączył do elitarnego grona zaledwie dziewięciu firm na całym świecie posługujących się tytułem LEED Proven Provider dla budynków istniejących. Projekty zgłoszone przez Colliers International do certyfikacji w systemie LEED szybciej przechodzą proces weryfikacji i są oparte na wiedzy sprawdzonych ekspertów ds. certyfikacji.

Dotychczas Colliers International przeprowadził certyfikację blisko 30 projektów w regionie EMEA o łącznej powierzchni ponad pół miliona mkw.

— Jakość jest istotą procesu certyfikacji LEED, a Colliers International wykazał się rozległym doświadczeniem w dostarczaniu zrównoważonych i wysoce skutecznych rozwiązań dla budynków — powiedział Doug Gatlin, wiceprezes ds. realizacji programu, USGBC i GBCI.

— Tytuł LEED Proven Provider potwierdza owocną współpracę pomiędzy Colliers International i GBCI. Pozwala on utrzymać rygorystyczny program certyfikacji, jednocześnie dając Colliers International możliwość szybszej obsługi swoich klientów – dodaje Doug Gatlin.

Założeniem programu LEED Proven Provider jest promowanie i nagradzanie wysokiej jakości zgłoszeń projektów do certyfikacji, które minimalizują konieczność dodatkowej pracy w trakcie weryfikacji projektu. Stanowi okazję do jeszcze ściślejszej współpracy pomiędzy Colliers International i recenzentami LEED w celu usprawnienia procesu certyfikacji. Program dopinguje do ciągłej pracy nad kontrolą jakości i doskonalenia usług oferowanych przez Colliers International, a recenzentom LEED daje więcej możliwości bezpośredniego wsparcia zespołów projektowych.

Projekty, które Colliers International certyfikował w ostatnim czasie w Polsce w systemie LEED-EB:O+M:

Warsaw Financial Center (55 105 mkw.);
Adgar Plaza B (22 000 mkw.);
Adgar Business Center (15 500 mkw.);
Victoria Office Building (15 000 mkw.).

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA