PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

COVEC zwrócił się do OST Gromada o uregulowanie zaległości na kwotę 1,5 mln zł

  • Autor: ISB
  • 28 cze 2011 09:42

China Overseas Engineering Group CO. (COVEC), generalny wykonawca Kompleksu Kongresowo-Hotelowego Gromada w Borku Fałęckim w Krakowie, zwrócił się do inwestora - OST Gromada, z prośbą o natychmiastowe uregulowanie zaległych należności na kwotę 1,5 mln zł, poinformował COVEC w komunikacie.

REKLAMA

- W przeciwnym razie COVEC grozi odstąpieniem od umowy w ciągu czternastu dni. Zaległości w płatnościach ze strony inwestora na rzecz COVEC-u przekraczają 258 dni. COVEC zapowiada, że kompleks może być ukończony w czasie dwóch miesięcy, jeżeli nie nastąpią kolejne opóźnienia ze strony inwestora - czytamy w komunikacie.

Inwestor i generalny wykonawca, porozumieli się w sprawie dalszej budowy pięciu podobnych obiektów, ale z powodu obecnych problemów na budowie, pomimo wcześniejszyh bardzo dobrych relacji z Inwestorem, COVEC zamierza zakończyć współpracę z OST Gromada, podano również.

- Inwestycja, według przyjętego, pierwotnego harmonogramu budowy, powinna zakończyć się w czasie 18 miesięcy. Kompleks nie został ukończony aż do dnia dzisiejszego. Według COVEC-u głównym powodem przeciągającego się terminu oddania inwestycji są opóźnienia w płatnościach ze strony Inwestora oraz częste zmiany osób zarządzających projektem. Od początku inwestycji, zmieniło się już sześciu kierowników inwestycji ze strony OST Gromada - czytamy dalej.

Spółka podała, że inwestor jest winien COVEC-owi 1,5 mln zł, tytułem zaległych wypłat za zrealizowane prace budowlane.

- Najdłuższy okres opóźnienia w zapłacie wynosi 258 dni. COVEC zwrócił się do OST Gromada z żądaniem zapłaty zaległych faktur, w nieprzekraczalnym terminie 14 dni. Jeżeli bezsporne należności nie zostaną uregulowane, COVEC odstąpi od umowy - podano w komunikacie.

COVEC zaznacza, że prace na budowie nie przebiegają według przyjętego, pierwotnego harmonogramu, z powodu złej organizacji pracy ze strony inwestora oraz wadliwie wykonanych prac konstrukcyjnych i instalacyjnych przez podwykonawców, wskazanych przez inwestora.

- Największe opóźnienia spowodował montaż systemu klimatyzacji, co uniemożliwia generalnemu wykonawcy kontynuowanie pracy. COVEC może wykonać swoją część pracy na budowie, po skutecznym zakończeniu montażu klimatyzacji. Ponadto, według COVEC-u, Inwestor wielokrotnie wprowadzał zmiany do projektu budowlanego, m.in. w zakresie funkcji i standardu obiektu, co spowodowało opóźnienie w realizacji inwestycji i wymierne straty finansowe po stronie wykonawcy - czytamy dalej.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA