PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dekpol podsumował wyniki finansowe

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 maj 2015 13:10

O ponad 80 proc. do 77,5 mln zł wzrosły w I kwartale br. przychody Dekpol w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. Zarząd firmy prowadzącej działalność w obszarze generalnego wykonawstwa, produkcji konstrukcji stalowych i osprzętu do maszyn budowlanych oraz działalności deweloperskiej, dzięki bogatemu portfelowi zleceń przewiduje dynamiczny rozwój w kolejnych okresach.

REKLAMA

Dekpol w I kwartale br. osiągnął przychody na poziomie 77,5 mln zł, czyli o ponad 80 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Z kolei wynik na działalności operacyjnej w ujęciu r./r. poprawił się o około 34 proc. do 2,2 mln zł. Natomiast zysk netto po pierwszych trzech miesiącach tego roku wyniósł nieco ponad 1 mln zł, co oznacza wzrost o około 77 proc. względem zeszłego roku. Kapitały własne spółki na koniec marca br. wyniosły 102,8 mln zł i były blisko dwukrotnie wyższe niż w tym samym okresie poprzedniego roku.

Zarząd spółki specjalizującej się w usługach generalnego wykonawstwa, produkcji konstrukcji stalowych i osprzętu do maszyn budowlanych oraz działalności deweloperskiej, podkreśla, że ze względu na sezonowość typową dla branży budowlanej najwyższe przychody ze sprzedaży są realizowane w III i IV kwartale roku. Jednakże w I kwartale 2015 roku odnotowano także sprzyjającą aurę pogodową.

- Początek roku był dla nas udany. Na poprawę wyników finansowych istotny wpływ miało zwiększenie obrotów przy wyższej marży brutto ze sprzedaży. Spodziewamy się dalszej poprawy w kolejnych kluczowych okresach roku dzięki posiadanemu i realizowanemu bogatemu portfelowi zamówień - powiedział Mariusz Tuchlin, prezes Dekpol S.A.

Drugi kwartał br. Dekpol rozpoczął realizując kontrakty, spośród których do najważniejszych należy zaliczyć: budowę Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim, Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni, hali produkcyjno – magazynowej z częścią biurową, socjalną i techniczną w Tczewie, remont i rozbudowa Hotelu Aubrecht w Koprzywnicy, budowę obiektu biurowo – magazynowego w Sosnowcu oraz centrum logistycznego dla 7R Logistic Kokotów. Wartość tych kontraktów sięga łącznie około 170 mln zł netto. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA