PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dekpol podwaja przychody

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 21 lis 2017 14:02

Dekpol podwaja przychody La Playa, fot. mat. prasowe

O 125 proc., do 358,7 mln zł wzrosły w pierwszych trzech kwartałach roku obroty Grupy Kapitałowej Dekpol w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. Znacząca poprawa wyników to głównie zasługa dynamicznego rozwoju segmentu deweloperskiego.

REKLAMA

Grupa Dekpol w pierwszych trzech kwartałach 2017 r. uzyskała skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 358,7 mln zł, czyli o 125 proc. więcej względem tego samego okresu poprzedniego roku. Od stycznia do września grupa osiągnęła jednocześnie 24,5 mln zł zysku netto, w porównaniu do 14,7 mln zł zysku netto w analogicznym okresie rok wcześniej (wzrost o 66 proc. r./r.). Wartość kapitałów własnych w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy br. wzrosła o ponad 14 proc. do 159 mln zł na koniec września.

- Wyniki osiągnięte w trzech kwartałach 2017 r. są zgodne z naszymi założeniami.Dynamicznie rozwija się segment generalnego wykonawstwa oraz segment produkcji osprzętu do maszyn budowlanych oraz konstrukcji stalowych. Uwzględniając poziom przychodów uzyskany w pierwszych trzech kwartałach tego roku nie widzimy zagrożeń w realizacji prognozy zakładającej osiągnięcie w skali całego roku skonsolidowanych obrotów na poziomie 500 mln zł – podkreślił Mariusz Tuchlin, prezes zarządu Dekpol.

W ramach segmentu generalnego wykonawstwa Grupa Kapitałowa na koniec trzeciego kwartału 2017 r. realizowała kontrakty o łącznej umownej wartości ponad 446 mln zł netto. Do realizacji pozostawały projekty o łącznej wartości ponad 326 mln zł netto. Wszystkie projekty są realizowane na zlecenie inwestorów prywatnych. Głównym obszarem działalności pozostaje województwo pomorskie, gdzie realizowanych jest blisko 60 proc. projektów.

W trzecim kwartale br. spółka podpisała pierwszy kontrakt zagraniczny, którego realizacja odbywa się na Litwie. Realizowane są obiekty przemysłowe, logistyczne, handlowe, usługowe wraz z pełną infrastrukturą zewnętrzną (drogi, place, parkingi).

Z kolei w ramach segmentu stalowego sprzedaż opiera się na współpracy z klientami długofalowymi OEM i aftermarket. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami Dekpol wycofał się z realizacji indywidualnych zamówień przekazując 100 proc. swoich mocy produkcyjnych dla głównych strategicznych odbiorców. Dekpol dzięki swoim działaniom staje się coraz bardziej rozpoznawalną marką na światowym rynku producentów łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych. Portfel klientów OEM oprócz grupy Doosan powiększył się o Volvo i Liugong Dressta Machinery.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA