PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Duża transakcja na rynku firm projektowych. Sweco przejmuje FMC Group

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 wrz 2012 10:55

Szwedzka Grupa Sweco przejęła fińską FMC Group. Dzięki temu do portfolio firm projektowych Sweco w Polsce dołączyła spółka Finnmap Polska Sp. z o.o.

REKLAMA

Jak wskazują przedstawiciele Sweco, przejęcie FMC Group, mającej swoje oddziały w Finlandii, Europie Środkowo-Wschodniej (m.in. w Polsce), Rosji i Indiach ma umocnić pozycję Grupy Sweco jako jednego z globalnych liderów w dziedzinie doradztwa technicznego. Po włączeniu do swojej struktury FMC Group, szwedzka grupa zatrudnia obecnie 7600 pracowników w 102 lokalizacjach na całym świecie. Rynkowa wartość transakcji wyniosła 65 milionów Euro.

- Połączenie Sweco i FMC jest ważnym krokiem w naszej strategii, która zakłada wzmacnianie pozycji Grupy Sweco na globalnym rynku, poprzez rozwijanie jej oferty i zasięgu. Usługi świadczone przez FMC Group uzupełniają tym samym ofertę Sweco i pozwalają na zaproponowanie naszym polskim i międzynarodowym kontrahentom szerszego spektrum działań, szczególnie w przypadku dużych projektów, wymagających współpracy specjalistów z wielu dziedzin - mówi Grzegorz Rolski, dyrektor zarządzający Sweco Polska.

FMC Group świadczy usługi z zakresu inżynierii budowlanej, technologii przemysłowej oraz energetycznej, a także inżynierii lądowej i inżynierii środowiska. Grupa Sweco angażuje się natomiast m.in. w projekty z dziedziny infrastruktury, architektury, budownictwa, inżynierii wodnej i środowiska.

Od 2010 roku Grupa Sweco działa także w Polsce. W skład Sweco Polska wchodziły do tej pory trzy firmy projektowe: Sweco Infraprojekt, Sweco Hydroprojekt i Sweco Architekci. Teraz dołączy do nich spółka FMC Group - Finnmap Polska z siedzibą w Warszawie, która w Polsce specjalizuje się w usługach związanych z projektowaniem budowlanym i doradztwem technicznym.

Globalny zysk operacyjny Grupy Sweco w pierwszym półroczu tego roku wyniósł niemal 47 mln Euro, co oznacza wzrost o 44 procent w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. FMC Group zanotowała w roku finansowym 2010/2011 zysk o wartości 9,4 mln Euro. Wspólnie, jak prognozują analitycy, obie spółki będą w stanie wypracować roczną sprzedaż na poziomie 6,4 miliardów Euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA