PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Echo Investment buduje bezpiecznie

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 24 sty 2018 11:05

Echo Investment buduje bezpiecznie fot. materiały prasowe

Blisko pięć milionów przepracowanych godzin na 40 placach budowy i tylko jeden niegroźny wypadek – Echo Investment kładzie bardzo silny nacisk na zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Steve Iddon, dyrektor ds. zdrowia i bezpieczeństwa w Echo Investment mówi, że cel na 2018 rok to zero wypadków.

REKLAMA

Na 40 placach budowy wydarzyło się osiem drobnych incydentów i jeden niegroźny wypadek, po którym pracownik szybko wrócił do pracy. Łącznie z ich powodu na budowach stracone zostało jedynie 36 dni roboczych.

- Bezpieczeństwo pracowników na budowach to ważny element odpowiedzialności społecznej Echo Investment. W zeszłym roku wskaźnik wypadkowości na budowach, których inwestorem jest Echo Investment, wyniósł jedynie 0,2. Dla porównania, ogólnopolski wskaźnik mierzony przez Główny Urząd Statystyczny w pierwszych trzech kwartałach ubiegłego roku to aż 4,37. Chociaż nasz wskaźnik jest niski, to w tym roku naszym celem jest całkowite wyeliminowanie wypadków. Chcemy mieć maksymalną pewność, że każdy pracownik po pracy wróci cały i zdrowy do domu i rodziny – mówi Steve Iddon, dyrektor ds. zdrowia i bezpieczeństwa w Echo Investment.

W osiągnięciu tego celu pomaga wprowadzony w ubiegłym roku system zarządzania BHP i ochroną środowiska. Spółka udostępniła wszystkim podwykonawcom swoją dokumentację dotyczącą bezpieczeństwa, dobre praktyki i wytyczne. Wymagania dotyczące bezpieczeństwa, ochrony życia i zdrowia stały się też elementem prekwalifikacji firm, które chciałyby współpracować z Echo Investment. Uczestnicy procesu budowy są również zapraszani na cotygodniowe wizyty, na których promowana jest kultura BHP.

- Kierownicy i pracownicy nadzoru stali się liderami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Dają dobry przykład i promują wartości związane nie tylko z BHP, ale również z szeroko rozumianą etyką, moralnością i ekologicznym podejściem. W 2018 roku planujemy kolejne działania: obowiązkowe szkolenia dla wyższego kierownictwa i nadzoru budów, system oceny ryzyka na etapie projektu we współpracy z architektami i projektantami czy comiesięczne spotkania BHP na wszystkich projektach z pracownikami produkcyjnymi. To pozwali nam wejrzeć w prawdziwą kulturę bezpieczeństwa w naszej firmie i stale ją poprawiać. Wspólnie możemy dokonać ogromnej zmiany i sprawić, że Polska stanie się bezpieczniejszym miejscem pracy – mówi Steve Iddon.

Pierwsze efekty nowej polityki BHP przyszły już jesienią. Cztery budowy Echo Investment zostały nagrodzone w konkursie Państwowej Inspekcji Pracy Buduj Bezpiecznie. Place budowy O3 Business Campus III w Krakowie i Symetris II w Łodzi otrzymały pierwsze miejsce, mieszkaniowego Domu pod Wilgą II w Krakowie - drugie miejsce, a biurowego West Linku we Wrocławiu - trzecie miejsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA