PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Eksperci ustalą światowe standardy pomiarów nieruchomości

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 sie 2013 13:07

Międzynarodowa koalicja na rzecz standardów pomiaru nieruchomości (International Property Measurement Standards Coalition, IPMSC) wybrała 19. ekspertów, których zadaniem będzie stworzenie pierwszych na świecie standardów metodologii pomiaru nieruchomości. Projekt ma być gotowy do konsultacji w 2014 roku.

REKLAMA

Standards Setting Comittee jest niezależnym organem, którego celem jest stworzenie projektu metodologii światowych standardów pomiaru. W jego skład wchodzą eksperci posiadający bogate doświadczenie zawodowe zdobyte w 50 krajach na 5 kontynentach. Projekt wypracowany przez Komitet  zostanie poddany konsultacjom branżowym.

Obecnie pomiar nieruchomości (m.in. biurowych, mieszkalnych, handlowych czy przemysłowych) może różnić się w zależności od kraju. Wiele zróżnicowanych metod sprawia, że międzynarodowi inwestorzy i najemcy mogą mieć problemy z dokładnym porównaniem inwestycji. Wprowadzenie światowych standardów pomiaru nieruchomości umożliwi ich właściwy pomiar, co przyczyni się jednocześnie do większej przejrzystości i stabilności rynku, większego zaufania publicznego i pewności inwestorów. Propozycja Komitetu ma szansę w znaczący sposób wpłynąć na pomiar nieruchomości na całym świecie. Wystandaryzowane i globalne standardy w konsekwencji mogą doprowadzić do większej jednolitości wycen i sprawozdawczości finansowej na rynkach międzynarodowych, czytamy w komunikacie prasowym.

Wśród członków Komitetu znajdą się wykładowcy akademiccy, managerowie funduszy nieruchomości i zarządzający aktywami, eksperci z branży mieszkaniowej, rzeczoznawcy oraz specjaliści z zakresu rozwoju i budowy. - Nieruchomości to globalny biznes dla międzynarodowych inwestorów, korporacyjnych najemców i ich doradców, jednak praktyki pomiaru powierzchni różnią się w poszczególnych krajach, a nawet pomiędzy rynkami w jednym państwie. Zachęceni naszym pierwszym spotkaniem w siedzibie Banku Światowego, chcemy stworzyć standardy pomiaru, które nie tylko uzupełnią międzynarodowe standardy sprawozdawczości finansowej i wyceny, ale także umożliwią zbieranie i wykorzystywanie wiarygodnych danych ze światowych rynków, mówi Max Crofts, przewodniczący Komitetu Ustanawiającego Standardy.

- Komitetowi powierzono trudne zadanie zebrania metod wykorzystywanych w ostatnich dekadach na całym świecie, a następnie stworzenia czegoś, co musi zostać uznane za najlepsze światowe praktyki pomiaru budynków. Na świecie istnieje wiele standardów, które są w dużej mierze niespójne. Członkowie komitetu koncentrują się na zapewnieniu, by standardy były najlepszymi światowymi praktykami. Będziemy wiedzieli, że odnieśliśmy sukces, gdy nowe standardy zostaną przyjęte na świecie przez sektor nieruchomości, skomentował Allen Crawford, wiceprzewodniczący Komitetu Ustanawiającego Standardy.

Komitet Ustanawiający Standardy, działający z ramienia IPMSC, ma przedstawić wyniki swoich prac do konsultacji na początku 2014 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA