PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Forty Twierdzy Kraków czekają na dzierżawców

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 02 maj 2017 12:53

Forty Twierdzy Kraków czekają na dzierżawców Fort nr 52 Borek. Fot. www.zbk.krakow.pl

Zarząd Budynków Komunalnych rewitalizuje forty Twierdzy Kraków i szuka możliwości na zagospodarowanie kolejnych fortyfikacji. Trwają przygotowania do powołania zespołu zadaniowego, który opracuje warunki przetargu na dzierżawę Fortu nr 31 Benedykt przy ul. Stawarza.

REKLAMA

Wkrótce planowane są przetargi na dzierżawę fortów: Mistrzejowice i Batowice oraz Prokocim. O tym, że Fort nr 52 Borek i Fort nr 52a Łapianka przy ulicy Fortecznej staną się ważnymi ośrodkami kultury już wiadomo. W obu ZBK od kilku lat prowadzi prace rewitalizacyjne, po ich zakończeniu w Borku znajdzie się filia Domu Kultury Podgórze oraz siedziba Biblioteki Piosenki Polskiej. Na remont fortu Borek w tym roku trafi 2 mln zł z budżetu miasta i 720 tys. zł ze środków Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa.

Jak informuje krakowski magistrat, Fort Łapianka stanie się Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego. Od roku 2009 do 2016 na prace remontowe wraz z wykonaniem dokumentacji projektowej, zostały wydane 3 536 684,93 zł, z czego 1 213 334,18 zł stanowiło dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa.

Są zagwarantowane środki na skończenie rewitalizacji istniejącego obiektu i zagospodarowanie terenu, m.in. urządzenie parku biwakowego i parkingu. Co będzie dalej z fortem Benedykt, okaże się po ukończeniu prac zespołu zadaniowego i przetargu na dzierżawę. Fort jest zlokalizowany blisko centrum miasta, ma oryginalną, dobrze zachowaną bryłę, ponadto leży w miejscu, z którego rozciąga się atrakcyjny widok. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza przeznaczenie obiektu na cele usługowe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA