PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Generalne wykonawstwo czy construction management

  • Autor: propertynews.pl
  • 24 sie 2015 11:27

Rynek usług budowlanych jest coraz bardziej konkurencyjny, a inwestorzy coraz częściej zastanawiają się czy jest alternatywa dla stosowanego powszechnie systemu generalnego wykonawstwa. Czy okaże się nią construction management?

REKLAMA

- Zwolennicy pakietowego realizowania inwestycji budowlanych podkreślają, że jest to system bardziej elastyczny, ograniczający koszty wynikające z marży generalnego wykonawcy oraz skracający czas realizacji inwestycji dzięki temu, że prace projektowe i budowlane można prowadzić praktycznie równolegle – mówi Magdalena Gutowska, dyrektor generalna Europtima w Polsce.

Z kolei zwolennicy generalnego wykonawstwa zaznaczają, że jest to zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie. Preferują je instytucje finansowe, ponieważ mają do czynienia z tylko jednym wykonawcą, który oferuje jedną gwarancję czy polisę ubezpieczeniową. W ocenie banków cena w systemie generalnego wykonawstwa nie wzrośnie dzięki temu, że jest to wynagrodzenie ryczałtowe zawarte w umowie.

- Inwestorzy powinni zadać sobie pytanie, czy zależy im na elastyczności czy bezpieczeństwie oraz do jakiego systemu jest lepiej przygotowana ich organizacja – wyjaśnia Magdalena Gutowska.

Generalne wykonawstwo czy construction management – jak budować taniej, bezpieczniej i lepiej? – na te pytania będą szukać odpowiedzi prelegenci konferencji Property Forum, która odbędzie się w dniach 28-29 września w Warszawie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA