PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Globalna firma usługowa chce podbić polski rynek

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 maj 2015 13:54

Globalna firma usługowa chce podbić polski rynek Fot. Fotolia

AECOM rozwija się, aby świadczyć zintegrowane usługi w branżach nieruchomości, infrastruktury i przemysłu. Po przejęciu URS Corporation, firma planuje dalszą ekspansję m.in. na terenie Polski.

REKLAMA

17 października 2014 r. firma AECOM zakończyła akwizycję URS Corporation. Przejęcie miało szerokie wsparcie ze strony akcjonariuszy obu firm, a jego celem było stworzenie wiodącej firmy świadczącej usługi inżynieryjno-budowlane w branżach o największym potencjale inwestycyjnym.

Firma AECOM rozszerzyła swoją dotychczasową działalność na rynku i znacząco rozbudowała zakres świadczonych usług. Połączenie struktur obu firm umocniło również wspólne kluczowe korporacyjne wartości i kompetencje. Obecnie AECOM zatrudnia niemal 100 000 pracowników i jest obecna w 150 krajach. W wyniku akwizycji firma zyskała m.in. silną pozycję operacyjną w regionach, w których nie była wcześniej obecna, takich jak Skandynawia czy Litwa.

W Polsce AECOM jest ekspertem w zakresie doradztwa strategicznego, projektowania, zarządzania projektami, nadzoru nad projektami, doradztwa transportowego, ochrony środowiska, gleby i wód podziemnych oraz usług budowlanych w następujących sektorach: dróg, kolei, transportu, wody i ścieków, energii jądrowej i konwencjonalnej, odnawialnych źródeł energii, ropy i gazu, środowiska i zasobów naturalnych, przemysłu oraz nieruchomości.

- Zarówno AECOM jak i URS były obecne na polskim rynku przed globalną fuzją. Obie firmy specjalizowały się w poszczególnych dziedzinach, dlatego fuzja pozwoliła na połączenie tych kompetencji i znaczące rozszerzenie działalności operacyjnej. Wraz z akwizycją URS, AECOM zyskał rzesze utalentowanych inżynierów i pracowników administracyjnych co na pewno przyczyni się do realizacji jeszcze bardziej złożonych projektów niż dotychczas – powiedziała Susan Brigga, dyrektor zarządzający AECOM w Polsce.

Firma AECOM sklasyfikowana została w corocznych rankingach branżowych magazynu Engineering News-Record Magazine na pierwszym miejscu pod względem przychodu, jako firma świadcząca usługi w dziedzinie inżynierii projektowej. Została również uznana przez magazyn Fortune jako Najbardziej Podziwiana Firma na Świecie. Sklasyfikowane w rankingu Fortune 500 przedsiębiorstwa grupy AECOM, w tym URS Corporation i Hunt Construction Group, w ciągu 12 miesięcy, do dnia 31 grudnia 2014 r., osiągnęły przychody w wysokości około 19 miliardów dolarów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA