PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hochtief sprzedał segment facility management francuskiemu koncernowi SPIE

  • Autor: propertynews.pl
  • 29 lis 2013 12:47

HOCHTIEF Facility Management Polska (HTFM Polska) obecnie prowadzi działalność pod firmą SPIE Polska. HOCHTIEF Aktiengesellschaft, w ramach wewnętrznej strategicznej reorganizacji, sprzedała wszystkie swoje aktywności serwisowe francuskiej grupie SPIE. SPIE z 35 000 pracownikami w ponad 400 lokalizacjach w 34 krajach osiąga roczny obrót powyżej 4 miliardów euro.

REKLAMA

SPIE Polska, z siedzibą w Warszawie, jest dostawcą zintegrowanych usług facility management w zakresie technicznego, infrastrukturalnego i komercyjnego zarządzania nieruchomościami. Firma jest aktywna na rynku od 1998 roku i nieustannie się rozwija. Aktualnie należy do liderów branży FM, w 2012 roku drugi raz z rzędu otrzymała prestiżową nagrodę "Eurobuild Awards". Została wybrana przez profesjonalistów polską firmą Facility Management roku. Jury uzasadniło wybór m.in. wysokim know-how w zakresie systemów chłodu i instalacji niskoprądowych, wysokiej jakości usług oraz wzorowym zorientowaniu na klienta. Również dziennik ekonomiczny «Puls Biznesu» nagrodził przedsiębiorstwo po raz trzeci nagrodą «Gazela biznesu». Wydawcy nagradzają tą nagrodą najbardziej dynamicznie rozwijające się małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce.

Obecnie SPIE Polska świadczy swoje usługi głównie w wysokiej klasy obiektach biurowych, a także dla klientów z branży logistycznej, przemysłowej oraz retail. SPIE Polska działa w 25 lokalizacjach w całym kraju. Poza zespołami stacjonarnymi w obiektach spółka oferuje również usługi dojazdowe wyspecjalizowanym serwisem mobilnym na terenie całego kraju zarówno w obszarze technicznym jak i infrastrukturalnym.

 

 

Celem SPIE Polska jest, aby w najbliższych latach jeszcze bardziej rozwinąć udział rynkowy firmy i zwiększyć swoją obecność w regionach przy jednoczesnym utrzymaniu poziomu jakości. Usługodawca planuje również rozbudowę usług technicznych, szczególnie usług dla przemysłu oraz aktywny rozwój i wsparcie swoich klientów w obszarach związanych ze zrównoważonym rozwojem i ceryfikacją.

SPIE jest wiodącym, niezależnym europejskim dostawcą zintegrowanych usług serwisowych w dziedzinie elektrotechniki, technologii informatycznych, zarządzania energią, mechaniki i techniki budynków oraz wiodącym dostawcą zintegrowanych rozwiązań dla zarządzania obiektem: od planowania techniki budynków do obsługi nieruchomości oraz instalacji i urządzeń technicznych, od doradztwa energetycznego do zapewnienia dostaw energii. Francuski koncern świadczy usługi techniczne zatrudniając ponad 35 000 Pracowników w ponad 400 lokalizacjach w 34 krajach w sektorze prywatnym i publicznym. SPIE GmbH składa się z segmentów biznesowych SPIE Facility Solutions oraz SPIE Energy Solutions. Przedsiębiorstwo odpowiada za działalność koncernu w Niemczech, krajach niemieckojęzycznych oraz w Europie środkowo- wschodniej. Ponad 5 800 Pracowników SPIE GmbH obsługuje obecnie ok. 2 000 obiektów oraz zarządza łączną powierzchnią w wysokości 26 milionów m2. W roku 2012 r. przychód wyniósł 700 mln euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA