PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Interbud-Budownictwo również wejdzie w stan upadłości?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 gru 2015 07:50

Interbud-Budownictwo również wejdzie w stan upadłości? Inwestycja Interbudu w Lublinie

Firma Mota-Engil, która złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości spółki Interbud-Lublin, podjęła podobną decyzję w sprawie spółki zależnej Interbud-Budownictwo.

REKLAMA

Jak podaje Interbud-Lublin, wniosek został złożony przez Mota-Engil CE 2 grudnia. Zaledwie 2 dni później wniosek został cofnięty. Według przedstawicieli dewelopera, do 23 grudnia sąd nie poinformował o wszczęciu postępowania w przedmiocie upadłości.

- Zarząd spółki zależnej podjął w dniu wczorajszym decyzję o rozpoczęciu prac nad przygotowaniem wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu - podano w komunikacie.

Jak zaznacza firma, przyczyną decyzji jest podobny wniosek złożony przez spółkę główną w grupie - Interbud-Lublin.- Złożenie wniosku o upadłość przez jednostkę dominującą wobec spółki stanowi zagrożenie spłaty zobowiązań Interbud-Lublin wobec Interbud-Budownictwo. Na dzień publikacji niniejszego raportu spółka jest jedynym wierzycielem Interbud-Budownictwo. Nie bez znaczenia na decyzję zarządu spółki zależnej pozostaje również nieprzewidywalne zachowanie Mota-Engil CE - napisano.

Przeczytaj więcej o sprawie upadłości firmy

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA