PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Interbud-Lublin wejdzie w stan upadłości

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 gru 2015 08:05

Interbud-Lublin wejdzie w stan upadłości Fot. Fotolia

W piątek, 18 grudnia, jeden z kontrahentów, złożył wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej spółki Interbud-Lublin. W odpowiedzi firma wyjaśniła, że tak radykalne działania nie są uzasadnione. Zadeklarowano jednak przygotowanie wniosku o ogłoszenie upadłości układowej.

REKLAMA

Wnioskodawcą była spółka Mota-Engil CE. Jak tłumaczyli przedstawiciele Interbud-Lublin, kontrakt realizowany przez firmę został zakończony niedawno, we wrześniu. - Prowadzone rozmowy przez emitenta oraz spółkę zależną z wnioskodawcą z szansą na porozumienie w zakresie uzgodnienia warunków rozliczenia płatności zobowiązań spółki zależnej względem wnioskodawcy, nie uzasadniały w ocenie emitenta podjęcia tak radykalnych działań przez Mota-Engil CE jak złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej - poinformowano w komunikacie.

Łączna wartość wierzytelności to 5,8 mln złotych.

Interbud poinformował także o rozpoczęciu prac nad sporządzeniem wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. 

- Przeprowadzenie postępowania upadłościowego z możliwością zawarcia układu z wierzycielami będzie bardziej korzystne dla wierzycieli i akcjonariuszy spółki niż przeprowadzenie postepowania upadłości likwidacyjnej spółki, o którą wnioskuje Mota-Engil CE - podano w komunikacie.

Rada nadzorcza Interbudu dokonała także dużych zmian w zarządzie. Dotychczasowy prezes, Marek Borowiec, złożył rezygnację. Jego stanowisko zajmie poprzedni wiceprezes, Krzysztof Jaworski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA