PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jak sprawić, by twój pracownik tryskał energią i pracował efektywniej?

  • Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez ajprodukty.pl
  • 06 gru 2017 13:49

Jak sprawić, by twój pracownik tryskał energią i pracował efektywniej?

Z nadejściem chłodniejszych i krótszych dni wielu z nas najchętniej zapadłoby w zimowy sen i nie wychodziło z domu. Jednak dla większości z nas wyjście do pracy to konieczność. Jak sprawić, by w pracy towarzyszyło nam lepsze samopoczucie, a co za tym idzie - większa wydajność?

REKLAMA

Jak wykazało wiele badań przeprowadzanych na przestrzeni ostatnich lat, długotrwałe siedzenie może nieść ze sobą przykre, często nieodwracalne konsekwencje dla naszego zdrowia. W 2015 r. w Annals of Internal Medicine opublikowano analizę 47 badań poświęconych związkowi między siedzącym trybem życia a śmiertelnością. Jakie wyciągnięto wnioski? Długotrwałe siedzenie zwiększa ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych i nowotworów; może też być przyczyną szeregu przewlekłych dolegliwości. Poza skutkami długofalowymi, spędzanie wielu godzin w pozycji siedzącej przynosi też pewne odczuwane natychmiast dolegliwości: bóle pleców i szyi, pogorszenie krążenia, ogólne osłabienie i spadek nastroju. Jest to spowodowane również tym, że większość z nas nie wie, jak prawidłowo siedzieć. Wszystkie te dolegliwości skutkują spadkiem wydajności.

Chcesz poprawić komfort pracy swoich pracowników, a przy okazji wyniki firmy? Zadbaj o biurową ergonomię, by wszyscy zatrudnieni u ciebie czuli się komfortowo.

Na stojąco, na siedząco

Pierwszą rzeczą, o którą warto zadbać podczas kompletowania wyposażenia miejsca pracy, są biurka z regulacją wysokości. Dzięki nim pracownik będzie mógł co 2-3 godziny zmieniać pozycję, pobudzając ciało i mózg do lepszej pracy i unikając szkodliwych efektów wielogodzinnego siedzenia. Wysokość takich biurek, np. oferowanych przez firmę AJ Produkty, zmienia się w przedziale 700-1170 mm, a regulowana jest elektrycznie.

Jak już siedzieć - to na czym?

Krzesło biurowe powinno mieć szereg mechanizmów regulacji - to konieczne, by każdy pracownik mógł jak najlepiej dopasować mebel do swojego ciała. Ostatnio jednak, jako alternatywa dla tradycyjnego biurowego krzesła lub fotela, popularne staje się siedzenie aktywne. Na czym to polega? Na uruchomieniu mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej sylwetki. Spoczywa się na specjalnie przystosowanym siedzisku, najczęściej bez oparcia, co pomaga zachować prawidłową postawę ciała i wzmocnić mięśnie pleców. Jednocześnie zmniejsza się nacisk na kręgosłup (najmocniej obciążony podczas siedzenia na zwykłym krześle jest odcinek lędźwiowy) i miednicę. Przykładem takich siedzisk mogą być krzesła siodłowe (które umożliwiają także swobodniejszy przepływ krwi w nogach), specjalnie wyprofilowane stołki lub piłki balansujące. Wiele firm wprowadziło do swojej oferty również nakładki balansujące, które kładzie się na zwykłym krześle.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA