PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

KNF ukarała Polimex-Mostostal

  • wnp.pl
  • 22 paź 2014 08:34

KNF podjęła decyzję o nałożeniu na Polimex-Mostostal kary w wysokości 0,8 mln zł za nienależyte wykonanie obowiązków informacyjnych w 2011 r. w zakresie dezinwestycji oraz nieprawidłowości w sprawozdaniach finansowych za 2011 r. Odnosząc się do kary Polimex podkreślił, że raporty i sprawozdania za 2011 r. podpisywał zarząd kierowany przez Konrada Jaskółę.

REKLAMA

W komunikacie Polimex przypomniał, że zarządzie spółki zasiadali wówczas także wiceprezesi Aleksander Jonek, Grzegorz Szkopek oraz Zygmunt Artwik.

- Polimex-Mostostal podejmie dalsze kroki po otrzymaniu z Komisji Nadzoru Finansowego podjętej przez KNF 21 października 2014 r. decyzji oraz jej uzasadnienia - podał Polimex.

KNF w komunikacie umieszczonym na swojej stronie internetowej wskazał, że Polimex-Mostostal trzykrotnie naruszył obowiązki informacyjne. Po pierwsze, spółka nie przekazała niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 24 godzin, KNF, spółce prowadzącej rynek regulowany oraz do publicznej wiadomości informacji poufnej o przebiegającym w spółce procesie dezinwestycji, który rozpoczął się najpóźniej w dniu 26 października 2011 r.

Kolejne naruszenia, których dopuściła się spółka, polegały na nienależytym wykonaniu obowiązków informacyjnych w związku ze sporządzeniem skonsolidowanego raportu okresowego spółki i raportu okresowego spółki za 2011 r. Komisja zwróciła uwagę, że wszystkie naruszenia obowiązków informacyjnych związane były z wynikami finansowymi ujawnionymi przez spółkę w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym i sprawozdaniu finansowym spółki za rok obrotowy 2011 oraz prezentowaną wobec akcjonariuszy, wierzycieli finansowych oraz pozostałych uczestników rynku sytuacją finansową spółki i jej grupy kapitałowej.

- Proces dezinwestycji rozpoczęto w celu poprawy struktury finansowania spółki. Następnie w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym i sprawozdaniu finansowym spółki za rok obrotowy 2011 nie zawarto ujawnień dotyczących niedotrzymania kowenantu, określonego w jednej z zawartych przez spółkę umów kredytu i związaną z tym możliwością wypowiedzenia przedmiotowej umowy - podała KNF.

Dodała, że najbardziej istotne z perspektywy oceny wpływu na wynik finansowy spółki za rok obrotowy 2011 były nieprawidłowości związane z wyceną kontraktów drogowych.

Korekta bilansu na dzień 31 grudnia 2011 r. dokonana w sprawozdaniu jednostkowym i skonsolidowanym za 2012 r. w kwocie 234 mln zł dotyczyła aktualizacji wyceny kontraktów długoterminowych w kwocie 212,86 mln zł oraz korekty ujęcia w budżecie przychodów z jednego z kontraktów kwoty dodatkowych przychodów, wynikających z roszczeń wobec inwestora w kwocie 21,14 mln zł.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA