PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

KNF ukarała Polimex-Mostostal

  • wnp.pl
  • 22 paź 2014 08:34

KNF podjęła decyzję o nałożeniu na Polimex-Mostostal kary w wysokości 0,8 mln zł za nienależyte wykonanie obowiązków informacyjnych w 2011 r. w zakresie dezinwestycji oraz nieprawidłowości w sprawozdaniach finansowych za 2011 r. Odnosząc się do kary Polimex podkreślił, że raporty i sprawozdania za 2011 r. podpisywał zarząd kierowany przez Konrada Jaskółę.

REKLAMA

W komunikacie Polimex przypomniał, że zarządzie spółki zasiadali wówczas także wiceprezesi Aleksander Jonek, Grzegorz Szkopek oraz Zygmunt Artwik.

- Polimex-Mostostal podejmie dalsze kroki po otrzymaniu z Komisji Nadzoru Finansowego podjętej przez KNF 21 października 2014 r. decyzji oraz jej uzasadnienia - podał Polimex.

KNF w komunikacie umieszczonym na swojej stronie internetowej wskazał, że Polimex-Mostostal trzykrotnie naruszył obowiązki informacyjne. Po pierwsze, spółka nie przekazała niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 24 godzin, KNF, spółce prowadzącej rynek regulowany oraz do publicznej wiadomości informacji poufnej o przebiegającym w spółce procesie dezinwestycji, który rozpoczął się najpóźniej w dniu 26 października 2011 r.

Kolejne naruszenia, których dopuściła się spółka, polegały na nienależytym wykonaniu obowiązków informacyjnych w związku ze sporządzeniem skonsolidowanego raportu okresowego spółki i raportu okresowego spółki za 2011 r. Komisja zwróciła uwagę, że wszystkie naruszenia obowiązków informacyjnych związane były z wynikami finansowymi ujawnionymi przez spółkę w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym i sprawozdaniu finansowym spółki za rok obrotowy 2011 oraz prezentowaną wobec akcjonariuszy, wierzycieli finansowych oraz pozostałych uczestników rynku sytuacją finansową spółki i jej grupy kapitałowej.

- Proces dezinwestycji rozpoczęto w celu poprawy struktury finansowania spółki. Następnie w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym i sprawozdaniu finansowym spółki za rok obrotowy 2011 nie zawarto ujawnień dotyczących niedotrzymania kowenantu, określonego w jednej z zawartych przez spółkę umów kredytu i związaną z tym możliwością wypowiedzenia przedmiotowej umowy - podała KNF.

Dodała, że najbardziej istotne z perspektywy oceny wpływu na wynik finansowy spółki za rok obrotowy 2011 były nieprawidłowości związane z wyceną kontraktów drogowych.

Korekta bilansu na dzień 31 grudnia 2011 r. dokonana w sprawozdaniu jednostkowym i skonsolidowanym za 2012 r. w kwocie 234 mln zł dotyczyła aktualizacji wyceny kontraktów długoterminowych w kwocie 212,86 mln zł oraz korekty ujęcia w budżecie przychodów z jednego z kontraktów kwoty dodatkowych przychodów, wynikających z roszczeń wobec inwestora w kwocie 21,14 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA