PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Kolejna firma budowlana chce wejść na GPW

  • wnp.pl
  • 28 maj 2015 13:02

Spółka Pekabex z Poznania, wyspecjalizowana w produkcji prefabrykatów żelbetowych i sprężonych, zamierza przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną oraz zadebiutować na głównym rynku warszawskiej giełdy.

REKLAMA

Jak podał Pekabex, strategia grupy zakłada umacnianie wiodącej pozycji na polskim rynku, m.in. poprzez ciągłe rozwijanie oferty produktów i usług, rozbudowę mocy produkcyjnych i konsolidację branży, a także ekspansję zagraniczną.

- Posiadamy jedne z największych mocy produkcyjnych, kompleksową ofertą usług i silną pozycją finansową. Rośniemy zarówno organicznie, modernizując i rozbudowując posiadane zakłady, jak i poprzez przejęcia - skomentował cytowany w komunikacie Robert Jędrzejowski, prezes Pekabeksu.

- Nieustannie doskonalimy nasze produkty i rozszerzamy zakres oferowanych usług. Przekłada się to na systematyczny wzrost wyników finansowych - podkreślił.

W 2014 r. przychody grupy Pekabex wyniosły ponad 328 mln zł, wynik EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację) sięgnął niemal 24 mln zł, a zysk netto prawie 16 mln zł.

Większościowym akcjonariuszem spółki jest Maciej Grabski, który pośrednio kontroluje ponad 64 proc. akcji. Wśród pozostałych akcjonariuszy są m.in. menedżerowie grupy Pekabex.

- Naszym celem jest umacnianie wiodącej pozycji grupy Pekabex w Polsce, jak i dalszy rozwój działalności na rynkach zagranicznych, w tym na perspektywicznym rynku skandynawskim, gdzie jesteśmy obecni od czterech lat - wskazał Jędrzejowski.

- W związku z tym planujemy, jeśli warunki rynkowe będą temu sprzyjały, przeprowadzić ofertę publiczną akcji oraz zadebiutować na warszawskiej giełdzie. Przygotowania do oferty wkraczają w decydującą fazę - dodał.

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego pełni w procesie funkcje Oferującego, Globalnego Koordynatora i Prowadzącego Księgę Popytu, natomiast Dom Inwestycyjny Investors pełni rolę Krajowego Współmenedżera Oferty.

Prefabrykaty żelbetowe i sprężone są wykorzystywane w wielu obszarach budownictwa, m.in. do budowy hal produkcyjnych i magazynowych, budynków biurowych, galerii handlowych, dworców, parkingów, mostów i wiaduktów, tuneli, a także w budownictwie mieszkaniowym.

- Pod względem mocy produkcyjnych oraz osiąganych przychodów, grupa Pekabex jest liderem na krajowym rynku. Produkty grupy sprzedawane są głównie w Polsce, a także w Skandynawii. Grupa prowadzi ponadto działalność usługową w Niemczech - podała spółka. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA