PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Koniunktura w budownictwie na stabilnym poziomie

  • Autor: PAP
  • 21 sie 2015 15:54

W sierpniu klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie z lipca czyli minus 1 - podał GUS. Poprawę koniunktury sygnalizuje 15 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 16 proc., wobec odpowiednio 16 proc. i 17 proc. przed miesiącem.

REKLAMA

Zdaniem autorów badania, w sierpniu utrzymują się nieznacznie niekorzystne diagnozy portfela zamówień produkcji budowlano-montażowej.

"Aktualna sytuacja finansowa oceniana jest negatywnie, podobnie jak przed miesiącem. Nadal jest sygnalizowany wzrost opóźnień płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe. Prognozy portfela zamówień oraz produkcji budowlano-montażowej są mniej korzystne od formułowanych w lipcu" - napisano w komentarzu.

"Przewidywania wskazują, że w najbliższych trzech miesiącach sytuacja finansowa nie zmieni się. Niewielkie redukcje zatrudnienia mogą być zbliżone do planowanych w lipcu. Przedsiębiorcy zapowiadają, podobny do oczekiwanego w ubiegłym miesiącu, spadek cen robót budowlano-montażowych" - dodano.

Ponadto, badanie wskazuje, że spośród badanych podmiotów 23 proc. - wobec 21 proc. przed rokiem - planuje prowadzenie prac budowlano-montażowych za granicą.

"W sierpniu, po raz pierwszy od lutego br., dyrektorzy tych przedsiębiorstw spodziewają się nieznacznego spadku portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na rynkach zagranicznych" - napisano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA