PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Koniunktura w budownictwie na stabilnym poziomie

  • Autor: PAP
  • 21 sie 2015 15:54

W sierpniu klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie z lipca czyli minus 1 - podał GUS. Poprawę koniunktury sygnalizuje 15 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 16 proc., wobec odpowiednio 16 proc. i 17 proc. przed miesiącem.

REKLAMA

Zdaniem autorów badania, w sierpniu utrzymują się nieznacznie niekorzystne diagnozy portfela zamówień produkcji budowlano-montażowej.

"Aktualna sytuacja finansowa oceniana jest negatywnie, podobnie jak przed miesiącem. Nadal jest sygnalizowany wzrost opóźnień płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe. Prognozy portfela zamówień oraz produkcji budowlano-montażowej są mniej korzystne od formułowanych w lipcu" - napisano w komentarzu.

"Przewidywania wskazują, że w najbliższych trzech miesiącach sytuacja finansowa nie zmieni się. Niewielkie redukcje zatrudnienia mogą być zbliżone do planowanych w lipcu. Przedsiębiorcy zapowiadają, podobny do oczekiwanego w ubiegłym miesiącu, spadek cen robót budowlano-montażowych" - dodano.

Ponadto, badanie wskazuje, że spośród badanych podmiotów 23 proc. - wobec 21 proc. przed rokiem - planuje prowadzenie prac budowlano-montażowych za granicą.

"W sierpniu, po raz pierwszy od lutego br., dyrektorzy tych przedsiębiorstw spodziewają się nieznacznego spadku portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na rynkach zagranicznych" - napisano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA