PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mimo spadku zysku mierzą wysoko

  • Autor: PropertyNews
  • 14 lis 2017 10:55

Mimo spadku zysku mierzą wysoko  fot.mat.pras.

Mimo spadku zysku rok do roku Erbud zwiększa zatrudnienie i portfel zleceń. W 2018 r. planuje realizację inwestycji na kwotę  ok. 1,38 mld zł.

REKLAMA

Grupa Erbud zwiększa przychody z tytułu budownictwa kubaturowego w kraju. Na koniec września 2017 roku były one 19 proc. wyższe niż po trzech kwartałach roku ubiegłego.

Po trzech kwartałach 2017 roku 92 mln zł skonsolidowanego wyniku ze sprzedaży, o 7 proc. więcej niż przed rokiem. 

Przychody ze sprzedaży wyniosły 1,282 mld zł i były o 6 proc. wyższe niż po analogicznym okresie ubiegłego roku. Z kolei w samym trzecim kwartale przychody osiągnęły poziom 506 mln zł, co oznacza wzrost o 19 proc. rok do roku.

Zysk netto w ujęciu narastającym wyniósł 15 mln zł, podczas gdy na koniec września zeszłego roku grupa Erbud miała 18 mln zł zysku (bez uwzględniania zdarzeń jednorazowych z 2016 r.). Spadek rok do roku był spowodowany wyższymi kosztami działalności finansowej oraz wyższą efektywną stopą podatkową w 2017 roku. Jednak w samym trzecim kwartale 2017 r. zysk netto wyniósł 8 mln zł i był aż o 94 proc. wyższy niż w trzecim kwartale roku poprzedniego.

– Dzięki bogatemu portfelowi zleceń zgromadzonemu w poprzednich okresach, grupa Erbud może pochwalić się stabilnymi wynikami i bezpieczną sytuacją finansową. Po trzech kwartałach 2017 roku poprawiliśmy skonsolidowane wyniki, w odniesieniu do roku poprzedniego, zarówno na poziomie przychodów, jak i wyniku ze sprzedaży. Jest to tym istotniejsze, że sytuacja na polskim rynku budowlanym jest obecnie trudna, z powodu niedoborów kadrowych, presji płacowej czy rosnących cen materiałów budowlanych – mówi Dariusz Grzeszczak, prezes zarządu Erbud.

Mimo tych trudnych warunków na krajowym rynku budowlanym, rosną przychody ze sprzedaży grupy Erbud z tytułu budownictwa kubaturowego w Polsce. W ujęciu narastającym wyniosły one 898 mln zł i były o 19 proc. wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W samym III kwartale wzrosły z kolei aż o 30 proc. r/r, osiągając poziom 345 mln zł. Systematycznie zwiększa się też udział segmentu budownictwa krajowego w ogólnych przychodach grupy.

Drugą najbardziej dochodową częścią działalności grupy Erbud pozostają projekty industrialne w branży energetycznej i szeroko rozumianym przemyśle. W trzech kwartałach 2017 roku przyniosły one 166 mln zł przychodów ze sprzedaży, co stanowi 13 proc. ogólnego wyniku.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA