PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mirbud planuje rozwój w sektorze komercyjnym

  • wnp.pl
  • 27 lut 2015 10:39

Mirbud zanotował w ubiegłym roku podobne w wyniki jak w 2013 r. Grupa posiada rekordowej wielkości portfel zamówień i spodziewa się dobrych perspektyw na kolejne lata.

REKLAMA

W 2014 r. na poziomie skonsolidowanym Mirbud miał 932,3 mln zł przychodów wobec 937,3 mln zł rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 17 mln zł wobec 16,6 mln zł, a zysk operacyjny wzrósł do 34,3 mln zł z 32,3 mln zł przed rokiem.

- Jako grupa kapitałowa weszliśmy w ten rok z rekordowym portfelem zamówień o wartości blisko 1,4 mld zł, w tym blisko 800 mln zł na 2015 r. Jestem przekonany, że pozwoli nam to nie tylko zanotować wzrost sprzedaży, ale także poprawić rentowność - dodał.

Mirbud podał, że grupa prowadzi obecnie blisko 50 kontraktów, z czego połowa to projekty drogowe. Do największych zleceń należą m.in.: budowa hali widowisko-sportowej w Gliwicach, centrum handlowo-rozrywkowego Sukcesja w Łodzi, stadionu ŁKS w Łodzi, obwodnicy Inowrocławia oraz odcinka trasy S3.

- Wzmocniliśmy swoją pozycję na rynku w zakresie budowy budynków kubaturowych, realizujemy też coraz większe projekty drogowe. W tym roku zależna JHM Development zacznie kilka projektów budowy osiedli mieszkaniowych, które pozwolą spółce zdecydowanie zwiększyć sprzedaż w kolejnych latach - zapowiedział Mirgos.

Dodał, że rozpocznie się też rozbudowa centrum handlowego Marywilska 44 w Warszawie, dzięki której obiekt ma znacząco poprawić rentowność w ciągu najbliższych dwóch lat.

- Do grupy dołączy też spółka Arena Ostróda posiadająca jedno z największych centrów targowo-wystawienniczych w Polsce, którego rozbudowę właśnie kończymy. Myślę więc, że będzie to dla całej grupy kapitałowej ważny rok, który pozwoli nam rozwinąć działalność operacyjną, co przyniesie wymierne korzyści dla wszystkich spółek w przyszłości - podsumował prezes.

Przeczytaj więcej na wnp.pl.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA