PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mirbud planuje rozwój w sektorze komercyjnym

  • wnp.pl
  • 27 lut 2015 10:39

Mirbud zanotował w ubiegłym roku podobne w wyniki jak w 2013 r. Grupa posiada rekordowej wielkości portfel zamówień i spodziewa się dobrych perspektyw na kolejne lata.

REKLAMA

W 2014 r. na poziomie skonsolidowanym Mirbud miał 932,3 mln zł przychodów wobec 937,3 mln zł rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 17 mln zł wobec 16,6 mln zł, a zysk operacyjny wzrósł do 34,3 mln zł z 32,3 mln zł przed rokiem.

- Jako grupa kapitałowa weszliśmy w ten rok z rekordowym portfelem zamówień o wartości blisko 1,4 mld zł, w tym blisko 800 mln zł na 2015 r. Jestem przekonany, że pozwoli nam to nie tylko zanotować wzrost sprzedaży, ale także poprawić rentowność - dodał.

Mirbud podał, że grupa prowadzi obecnie blisko 50 kontraktów, z czego połowa to projekty drogowe. Do największych zleceń należą m.in.: budowa hali widowisko-sportowej w Gliwicach, centrum handlowo-rozrywkowego Sukcesja w Łodzi, stadionu ŁKS w Łodzi, obwodnicy Inowrocławia oraz odcinka trasy S3.

- Wzmocniliśmy swoją pozycję na rynku w zakresie budowy budynków kubaturowych, realizujemy też coraz większe projekty drogowe. W tym roku zależna JHM Development zacznie kilka projektów budowy osiedli mieszkaniowych, które pozwolą spółce zdecydowanie zwiększyć sprzedaż w kolejnych latach - zapowiedział Mirgos.

Dodał, że rozpocznie się też rozbudowa centrum handlowego Marywilska 44 w Warszawie, dzięki której obiekt ma znacząco poprawić rentowność w ciągu najbliższych dwóch lat.

- Do grupy dołączy też spółka Arena Ostróda posiadająca jedno z największych centrów targowo-wystawienniczych w Polsce, którego rozbudowę właśnie kończymy. Myślę więc, że będzie to dla całej grupy kapitałowej ważny rok, który pozwoli nam rozwinąć działalność operacyjną, co przyniesie wymierne korzyści dla wszystkich spółek w przyszłości - podsumował prezes.

Przeczytaj więcej na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA