PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mirbud walczy o kolejne kontrakty na rynku nieruchomości komercyjnych

  • Autor: PAP/ Puls Biznesu
  • 11 wrz 2011 19:37

Giełdowy Mirbud, który poinformował w piątek o zawarciu umowy na budowę Centrum Konferencyjnego oraz SPA Hilton w podwarszawskim Wawrze, zamierza pozyskać kolejne kontrakty w segmencie hotelarskim, handlowym i logistycznym.

REKLAMA

Kontrakt opiewa na 184,5 mln zł brutto. - Przychody z realizacji tego kontraktu odnotujemy głównie w 2012 i 2013 roku. Dzięki niemu, nasz portfel zamówień na przyszły rok wypełnił się w 60 procentach. Otwiera nam też drogę do udziału w kolejnych przetargach związanych z branżą hotelarską, których w Polsce jest coraz więcej - powiedział Jerzy Mirgos, dyrektor generalny Mirbudu.

Firma zamierza pozyskać w segmencie hotelarskim kolejne kontrakty. Obecnie prowadzi rozmowy w sprawie realizacji dwóch obiektów.
- W tej chwili toczymy rozmowy dotyczące dwóch obiektów. Sądzę, że przynajmniej jedne z nich możemy zakończyć jeszcze w tym roku - dodał dyrektor generalny Mirbudu.

Spółka widzi również ożywinie na rynku centrów logistycznych i handlowych. W przyszłym roku takie zamówienia mają stanowić ponad 60 proc. portfela Mirbudu. Obecnie firma bierze udział w czterech  przetargach na realizację galerii handlowych : Toruniu, Bydgoszczy i Łomży.

W I półroczu 2011 r. Mirbud wypracował 197,9 mln zł przychodów, 22,5 mln zł EBIT oraz 13,8 mln zł zysku netto.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA