PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mostostal-Export poszukuje inwestora branżowego

  • Autor: PAP
  • 16 wrz 2013 09:10

Strategicznym celem Mostostalu-Export jest pozyskanie inwestora branżowego, do czego dojść może w nadchodzących miesiącach. Najbardziej właściwym dla spółki inwestorem byłby podmiot z Rosji lub Ukrainy - poinformowała spółka w komunikacie.

REKLAMA

"Zarząd spółki przyjmuje za strategiczny cel pozyskanie jakościowego inwestora branżowego wnoszącego do spółki określoną wartość w zamian za większościowy pakiet akcji" - napisano w dokumencie przedstawiającym kluczowe założenia strategii spółki.Mostostal-Export poinnformował, że w okresie minionego roku spółka otrzymała szereg zapytań w sprawie potencjalnych mariaży, fuzji jak i przejęć.

"Bazując na aktualnym zainteresowaniu krajowych i zagranicznych podmiotów branżowych inwestycją w MOSTOSTAL-EXPORT zarząd spółki wyraża przekonanie, że wybór inwestora i rozpoczęcia procesu strukturyzowania transakcji nastąpi w nadchodzących miesiącach" - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że jednym z warunków jej przejęcia jest zaakceptowanie ceny emisji nowych akcji na poziomie 0,5 zł lub wyższej, spłata ponad 91 mln zł zobowiązań spółki CALATRAVA CAPITAL FUND. Objęcie pakietu kontrolnego Mostostalu-Export nastąpiłoby w zamian za aktywa nieruchomościowe, budowlane lub firmę prowadzącą synergiczną działalność budowlano-deweloperską o znaczącej skali.

"(...) najbardziej właściwym dla spółki inwestorem byłby podmiot zagraniczny - reprezentujący Federację Rosyjską bądź Ukrainę, zainteresowany zaistnieniem na rynku europejskim (w tym kapitałowym) i zwiększający konkurencyjność MOSTOSTALU na swoim rynku rodzimym" - napisano w komunikacie.

"Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie nie jest notowana spółka budowlano-deweloperska o tak silnym potencjalnie zorientowaniem na kraje dawnego bloku wschodniego" - dodano.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA