PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mostostal Warszawa zwolni do 620 osób

  • Autor: PAP
  • 19 cze 2013 15:21

Mostostal Warszawa, z uwagi na potrzebę dostosowania wielkości zatrudnienia do aktualnej wielkości kontraktacji, rozpoczął procedurę zwolnień grupowych. Rozwiązanie umów o pracę planowane jest do 30 kwietnia 2014 r. i dotyczyć będzie nie więcej niż 620 osób - podała spółka w komunikacie. Mostostal jest wykonawcą wielu inwestycji komercyjnych, jak m.in. biurowca Portu Gdynia, centrum handlowego Brama Mazur w Ełku czy sali widowiskowej w Toruniu.

REKLAMA

"Z uwagi na potrzebę dostosowania wielkości zatrudnienia do aktualnej wielkości kontraktacji, która w efekcie prowadzi do likwidacji stanowisk pracy, a także zważywszy na trudną sytuację ekonomiczną branży budowlanej, działając na podstawie art. 2 ust. 3 i 4 Ustawy z dnia 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników zarząd przekazał w dniu 19 czerwca 2013 r. organizacjom związkowym działającym w spółce informację o wszczęciu procedury zwolnień grupowych w spółce" - napisano w raporcie.

"Rozwiązanie umów o pracę planowane jest do 30 kwietnia 2014 r. i dotyczyć będzie grupy pracowników nie większej niż 620 osób. Liczba ta wynika z konieczności dostosowania poziomu zatrudnienia do wielkości niezbędnej do zrealizowania kontraktów obecnie znajdujących się w portfelu zamówień spółki. Może ona ulec zmniejszeniu na skutek pozyskania kolejnych zleceń, a także w rezultacie pozytywnej decyzji w sprawie realizacji kontraktu na budowę bloków energetycznych w Opolu" - dodano.

Mostostal poinformował też, że przygotowanie organizacji do działania w skali odpowiadającej potencjałowi rynku budowlanego poprzez zmniejszenie kosztów stałych stanowi wsparcie dla osiągnięcia zakładanych celów biznesowych i zwiększenia efektywności finansowej przedsiębiorstwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA