PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Mostostal zadowolony z wyników

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 sie 2016 07:51

Mostostal zadowolony z wyników Andrzej Goławski

Pierwsze półrocze 2016 r. było kolejnym dobrym okresem dla działalności Grupy Mostostal Warszawa. Osiągnięte wyniki przewyższają te za pierwsze półrocze 2015 roku.

REKLAMA

Sytuacja gotówkowa Grupy utrzymuje się na dobrym poziomie. Spadek środków pieniężnych o kwotę 73 mln zł jest skutkiem uregulowania przez Grupę zobowiązań, na które w końcu roku 2015 utworzono rezerwy (roboty budowlane wykonane a niezafakturowane przez podwykonawców) oraz z wykorzystaniem zaliczki otrzymanej w ramach kontraktu w Opolu.

Profil zadłużenia finansowego Grupy jest bardzo korzystny. Jedynie 14 mln PLN to kredyty bankowe i leasing. Dług korporacyjny w stosunku do Acciony Infraestructuras z tytułu udzielonych pożyczek na koniec I półrocza 2016 wynosił 216 mln PLN. W porównaniu do końca roku 2015 jego poziom uległ zwiększeniu w związku z naliczeniem odsetek oraz na skutek ujemnych różnic kursowych. Terminy spłaty trzech udzielonych przez Acciona Infraestructuras pożyczek zostały wydłużone do II połowy 2017 r. Zadeklarowano nam również możliwość dalszego przedłużenia terminów ich spłaty.

Na dzień 30 czerwca 2016 roku kapitał własny netto Grupy Mostostal Warszawa wynosił 236 mln PLN (w porównaniu do 31 grudnia 2015 zwiększył się o 5 proc.), natomiast zatrudnienie osiągnęło stan 1.506 pracowników i było wyższe o 33 osoby w porównaniu do stanu na koniec 2015 roku.

Portfel zleceń Grupy Mostostalu Warszawa na koniec czerwca 2016 roku wyniósł 1,7 mld PLN i pomimo obniżenia w stosunku do końca poprzedniego roku zapewnia on funkcjonowanie Grupy na podobnym poziomie w ciągu najbliższych 2 lat.

- W świetle powyższych informacji podtrzymujemy, że rok 2016 będzie dobrym rokiem dla Grupy Mostostalu Warszawa - komentuje Andrzej Goławski, prezes zarządu Mostostalu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA