PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

MSP: Wsparcie dla spółek budowalnych nie może naruszać zasady konkurencyjności

  • Autor: PAP
  • 11 lip 2012 17:27

MSP, które analizuje dwa hipotetyczne warianty wsparcia dla spółek budowlanych zaznacza, że nie mogą one naruszać zasady konkurencyjności. Przejęcie spółek z grup kapitałowych zagrożonych upadkiem może być zrealizowane tylko w przypadku, jeśli gwarantowałoby zysk dla ARP - podało MSP w komunikacie.

REKLAMA

"MSP analizuje dwa hipotetyczne warianty wsparcia spółek. Oba nie mogą naruszać zasady konkurencyjności. Po pierwsze, pomoc publiczną notyfikowaną w KE. Po drugie, przejęcie spółek z grup kapitałowych zagrożonych upadkiem. To drugie rozwiązanie może być zrealizowane tylko na warunkach wolnego rynku, co oznacza, że ARP, jak każdy inny podmiot mógłby przejąć spółkę, jeśli to przejęcie gwarantowałoby zysk dla ARP" - powiedział cytowany w komunikacie Mikołaj Budzanowski.

"Decyzje będą podejmowane wyłącznie na podstawie analizy sytuacji rynkowej, złożonych wniosków i zawartej w nich argumentacji" - dodał.

Minister jednocześnie zaznacza, że PBG nie zwróciło się o pomoc do ARP.

"Pomoc PBG jest wyłącznie faktem medialnym. Spółka do tej pory nie zwróciła się z wnioskiem do Agencji Rozwoju Przemysłu o jakiekolwiek wsparcie, a to warunek konieczny, aby Agencja rozważyła swoje zaangażowanie. Słusznie zauważył minister Rostowski, że mamy gospodarkę wolnorynkową i jej bogactwo polega na niezależnych decyzjach biznesowych jej uczestników" - powiedział.

W środę minister finansów Jacek Rostowskiego w rozmowie z dziennikarzami poinformował, że państwo nie powinno pomagać spółkom budowlanym, które są w trudnej sytuacji finansowej oraz, że nie widzi potrzeby, aby ARP kupowała obligacje emitowane przez firmy budowlane.

We wtorek rzeczniczka PBG Kinga Banaszak-Filipiak informowała PAP, że spółka pracuje obecnie nad wnioskiem do Agencji Rozwoju Przemysłu w sprawie udzielenia pomocy, która miałaby polegać na udzieleniu spółce dodatkowego finansowania, ale na razie nie wiadomo, kiedy wniosek trafi do agencji. Informowała też, że PBG chce, aby w procesie realizacji układu Rafako pozostało w strukturze grupy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA