PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 kwi 2016 17:02

Najważniejsze jest bezpieczeństwo fot. Polimex Mostostal

Startuje trzecia edycja największej ogólnopolskiej akcji na rzecz bezpieczeństwa w budownictwie – Tydzień Bezpieczeństwa 2016.

REKLAMA

„Włącz myślenie na budowie – planuj i reaguj!”

Tak brzmi hasło trzeciej, ogólnopolskiej edycji Tygodnia Bezpieczeństwa. W tym czasie Mostostal Warszawa podejmie dyskusję na temat korzyści z planowania, zagrożeń wynikających z ignorancji czy braku zaangażowania kompetentnego nadzoru, a także znaczenia zdarzeń potencjalnie wypadkowych i reagowania na nie. Tydzień Bezpieczeństwa 2016 upłynie nam pod znakiem m.in. takich pytań, jak: Dlaczego warto planować? Jak być czujnym? Jakie mogą być źródła niebezpieczeństw? Jak identyfikować zagrożenia oraz jak na nie odpowiednio reagować?

Niech żyje prewencja

Z badań wynika, że branża budowlana wciąż pozostaje jedną z najbardziej niebezpiecznych gałęzi gospodarki oraz posiada najwyższy wskaźnik wypadków śmiertelnych – trzy razy wyższy w porównaniu do innych branży. Do nieszczęśliwych zdarzeń często dochodzi wskutek nieuwagi, rutynowego wykonywania robót, braku wyobraźni czy wreszcie nieznajomości podstawowych zasad bezpiecznej pracy. Jednak wielu z wypadków można uniknąć, eliminując ich przyczyny, dlatego Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie postanowiło w tym roku podkreślić znaczenie działań prewencyjnych.

–Wysyłamy sygnał, aby odrzucić rutynowe myślenie w rodzaju „nie da się przewidzieć wszystkiego”. Już na etapie planowania realizacji przedsięwzięcia można uniknąć wielu zagrożeń i trudności, oceniając ryzyka i przewidując niektóre zdarzenia. Podstawę stanowi tutaj zgromadzona wiedza, a jej źródłem jest zespołowa wymiana doświadczeń. Na co dzień nasza kadra przy wsparciu działu bhp dba o to, by na budowach Mostostalu Warszawa były spełniane najwyższe standardy w dziedzinie bhp. Przywiązujemy dużą wagę do bezpieczeństwa, bo to oznacza inwestycję w życie, które jest najwyższą wartością. Kontrolujemy sami siebie po to, żeby zminimalizować jakiekolwiek ryzyka. W ten sposób zdobywamy unikalną wiedzę, z której korzystamy w przyszłości i którą dzielimy się z innymi członkami Porozumienia. Tak też powstaje swego rodzaju niepisany podręcznik bezpieczeństwa, zawierający zbiór dobrych praktyk, zdarzeń potencjalnie wypadkowych, błędów, których należy się wystrzegać, a jest on pomocny w przewidywaniu skutków różnych zdarzeń. W tym wszystkim najważniejszą rolę odgrywa człowiek. Człowiek na budowie, który wie i widzi znacznie więcej. Zależy nam na tym, by pracownicy budów czuli się bezpieczni, ale jednocześnie nie bali się dzielić własnymi spostrzeżeniami, nie lekceważyli, wydawałoby się, błahych zdarzeń – powiedział Andrzej Goławski, prezes Mostostalu Warszawa.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA