PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 kwi 2016 17:02

Najważniejsze jest bezpieczeństwo fot. Polimex Mostostal

Startuje trzecia edycja największej ogólnopolskiej akcji na rzecz bezpieczeństwa w budownictwie – Tydzień Bezpieczeństwa 2016.

REKLAMA

„Włącz myślenie na budowie – planuj i reaguj!”

Tak brzmi hasło trzeciej, ogólnopolskiej edycji Tygodnia Bezpieczeństwa. W tym czasie Mostostal Warszawa podejmie dyskusję na temat korzyści z planowania, zagrożeń wynikających z ignorancji czy braku zaangażowania kompetentnego nadzoru, a także znaczenia zdarzeń potencjalnie wypadkowych i reagowania na nie. Tydzień Bezpieczeństwa 2016 upłynie nam pod znakiem m.in. takich pytań, jak: Dlaczego warto planować? Jak być czujnym? Jakie mogą być źródła niebezpieczeństw? Jak identyfikować zagrożenia oraz jak na nie odpowiednio reagować?

Niech żyje prewencja

Z badań wynika, że branża budowlana wciąż pozostaje jedną z najbardziej niebezpiecznych gałęzi gospodarki oraz posiada najwyższy wskaźnik wypadków śmiertelnych – trzy razy wyższy w porównaniu do innych branży. Do nieszczęśliwych zdarzeń często dochodzi wskutek nieuwagi, rutynowego wykonywania robót, braku wyobraźni czy wreszcie nieznajomości podstawowych zasad bezpiecznej pracy. Jednak wielu z wypadków można uniknąć, eliminując ich przyczyny, dlatego Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie postanowiło w tym roku podkreślić znaczenie działań prewencyjnych.

–Wysyłamy sygnał, aby odrzucić rutynowe myślenie w rodzaju „nie da się przewidzieć wszystkiego”. Już na etapie planowania realizacji przedsięwzięcia można uniknąć wielu zagrożeń i trudności, oceniając ryzyka i przewidując niektóre zdarzenia. Podstawę stanowi tutaj zgromadzona wiedza, a jej źródłem jest zespołowa wymiana doświadczeń. Na co dzień nasza kadra przy wsparciu działu bhp dba o to, by na budowach Mostostalu Warszawa były spełniane najwyższe standardy w dziedzinie bhp. Przywiązujemy dużą wagę do bezpieczeństwa, bo to oznacza inwestycję w życie, które jest najwyższą wartością. Kontrolujemy sami siebie po to, żeby zminimalizować jakiekolwiek ryzyka. W ten sposób zdobywamy unikalną wiedzę, z której korzystamy w przyszłości i którą dzielimy się z innymi członkami Porozumienia. Tak też powstaje swego rodzaju niepisany podręcznik bezpieczeństwa, zawierający zbiór dobrych praktyk, zdarzeń potencjalnie wypadkowych, błędów, których należy się wystrzegać, a jest on pomocny w przewidywaniu skutków różnych zdarzeń. W tym wszystkim najważniejszą rolę odgrywa człowiek. Człowiek na budowie, który wie i widzi znacznie więcej. Zależy nam na tym, by pracownicy budów czuli się bezpieczni, ale jednocześnie nie bali się dzielić własnymi spostrzeżeniami, nie lekceważyli, wydawałoby się, błahych zdarzeń – powiedział Andrzej Goławski, prezes Mostostalu Warszawa.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA