PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nastroje w budowlance gorsze niż w listopadzie

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 21 gru 2017 16:18

Nastroje w budowlance gorsze niż w listopadzie Fot. Fotolia

Przedsiębiorstwa działające w branży budowlanej oceniają koniunkturę bardziej pesymistycznie niż w listopadzie, ale lepiej niż w grudniu ostatnich ośmiu lat.

REKLAMA

W grudniu ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie minus 6,7 (przed miesiącem minus 1,9). Poprawę koniunktury sygnalizuje 11,9 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie – 18,5 proc. (przed miesiącem odpowiednio 14,4 proc. i 16,3 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Oceny portfela zamówień i produkcji budowlano-montażowej są bardziej negatywne od zgłaszanych w listopadzie. Bieżąca sytuacja finansowa oceniana jest niekorzystnie, podobnie jak przed miesiącem. Odpowiednie oczekiwania są bardziej pesymistyczne od przewidywań formułowanych w listopadzie. Nadal sygnalizowany jest wzrost opóźnień płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe. Grudzień jest trzecim z kolei miesiącem, w którym prognozowane jest ograniczenie zatrudnienia. Zapowiadany jest nieznaczny wzrost cen robót budowlano-montażowych, zbliżony do przewidywanego w listopadzie.

Spośród badanych podmiotów 30,5 proc. (przed rokiem 24 proc.) planuje prowadzenie prac budowlano-montażowych za granicą. Dyrektorzy tych przedsiębiorstw formułują niekorzystne prognozy dotyczące portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na rynkach zagranicznych, najgorsze od stycznia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA