PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nieruchomości mają ważne zadanie do wykonania

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 lis 2016 10:35

Nieruchomości mają ważne zadanie do wykonania Ursula Hartenberger, globalny kierownik RICS ds. zrównoważonego rozwoju

Podczas 22. sesji Konferencji Stron Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP22) w Marrakeszu, RICS zaapelował do przedstawicieli sektora budownictwa i nieruchomości na świecie o przyjęcie na siebie roli lidera w dążeniach do realizacji globalnych zobowiązań w zakresie zmian klimatu.

REKLAMA

W minionym roku RICS dołączył do grupy rządów, instytucji branżowych i organizacji społeczeństwa obywatelskiego uczestniczących w 21. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Klimatycznej Narodów Zjednoczonych (COP21) w Paryżu, we Francji. Efektem tamtego szczytu było podpisanie historycznego porozumienia, w ramach którego, po raz pierwszy w historii, 191 krajów zobowiązało się wspólnie przeciwdziałać skutkom zmian klimatu.

Porozumienie paryskie wyznacza cel utrzymania wzrostu globalnej temperatury znacznie poniżej 2 stopni Celsjusza do końca wieku i dalszego ograniczenia wzrostu temperatury nawet do 1,5 stopni Celsjusza. Historyczna umowa została podpisana przez wszystkie negocjujące kraje i jak dotąd ratyfikowana została przez 75 państw.

Na COP22 w Maroku, RICS wystąpił w roli partnera-założyciela globalnego sojuszu na rzecz budynków i budownictwa (GABC) - koalicji ponad 90 krajów i organizacji pozarządowych mającej na celu działanie na rzecz niższej emisyjności CO2 i większej trwałości sektora budowlanego.

GABC zainicjowany został w minionym roku podczas COP21 jako liczący się wspólny głos przedstawicieli globalnej branży budownictwa i nieruchomości dając im mandat do podejmowania działań na rzecz zjednoczenia całego łańcucha wartości w sektorze w celu zmniejszenia wpływu budownictwa i budynków na klimat.

- Paryż był historyczny w kontekście wypracowania globalnego porozumienia, w ramach którego kraje rozwinięte, jako jeden z największych emitentów dwutlenku węgla i kraje rozwijające się, które w znacznym stopniu ponoszą konsekwencje tych wysokich emisji, podejmują wspólnie decyzję o konieczności podjęcia pilnych działań w kierunku ograniczenia skutków zmian klimatu. Rok później w Marrakeszu, RICS po raz kolejny przyłączył się do swoich globalnych partnerów z zamiarem konsolidacji i koordynacji wspólnych wysiłków zmierzających do realizacji przyjętych na COP21 zobowiązań. Jestem dumny z roli RICS w urzeczywistnianiu postanowień porozumienia paryskiego razem z naszymi partnerami w GABC - powiedział, Sean Tompkins, dyrektor generalny RICS.

W ramach GABC RICS m. in. przewodniczy, wspólnie z Międzynarodową Agencją Energii (IEA), grupie roboczej mającej na celu zbadanie w jakim zakresie bardziej systematyczne pozyskiwanie danych, spójność i odpowiedzialność, mogą prowadzić do lepszego kształtowania polityki i wyższego poziomu inwestycji w zakresie efektywności energetycznej budynków.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA