PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowa prezes Polimeksu Mostostalu zdradza plany firmy

  • wnp.pl
  • 20 kwi 2015 07:44

Nowa prezes Polimeksu Mostostalu zdradza plany firmy Joanna Makowiecka-Gaca

Wierzymy, że grupa nie będzie potrzebowała kolejnego wsparcia finansowego ze strony akcjonariuszy i wierzycieli, gdyż nasz biznes będzie się bilansował - o planach Polimeksu-Mostostalu mówi w wywiadzie dla portalu wnp.pl Joanna Makowiecka-Gaca, która od 2 kwietnia jest p.o. prezesa budowlanej grupy.

REKLAMA

Minęły ponad dwa tygodnie od zmiany na stanowisku p.o. prezesa Polimeksu-Mostostalu. Czy partnerzy biznesowi nerwowo zareagowali na to wydarzenie?

- Zmiany personalne to decyzje właścicieli, zatem nie wypada mi ich komentować. Z obecnego zarządu Polimeksu-Mostostalu pracuję w spółce najdłużej - od połowy 2013 r., dlatego stanowi to pewną gwarancję kontynuacji dotychczasowej polityki firmy.

W ostatnich dwóch tygodniach miałam wiele spotkań biznesowych i zapewniam, że prowadzimy normalną działalność, bez żadnych turbulencji.

Jakie są plany spółki na najbliższe 2-3 miesiące?

- W połowie maja opublikujemy wyniki finansowe za pierwszy kwartał tego roku. Wszystkie negatywne sprawy dotyczące przeszłości zostały już ujęte w wynikach za 2014 r. Podtrzymuję wcześniejsze zapowiedzi, że tegoroczny wynik operacyjny będzie pozytywny.

Trwają prace nad nową strategią. Zarząd został zobowiązany do przygotowania średniookresowych planów do końca drugiego kwartału 2015 r.

Głównym celem strategii będzie zbudowanie wartości spółki. Nowa strategia będzie odzwierciedlała perspektywy rozwoju Polimeksu-Mostostalu w ciągu najbliższych trzech lat.

Kolejnym krokiem będzie scalenie akcji. Naszym priorytetem jest powrót do notowań ciągłych na GPW, a także przedstawienie instytucjonalnym i indywidualnym akcjonariuszom wizji rozwoju grupy.

Wierzymy, że grupa nie będzie potrzebowała kolejnego wsparcia finansowego ze strony akcjonariuszy i wierzycieli, gdyż nasz biznes będzie się bilansował.

Przeczytaj cały wywiad

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA