PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowe trendy na rynku usług dla deweloperów powierzchni komercyjnych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 wrz 2014 09:10

Nowe trendy na rynku usług dla deweloperów powierzchni komercyjnych

Obsługa przetargów, analizy budżetowe i optymalizacja rozwiązań technicznych to jedne z wielu kluczowych zadań, jakie stoją przed firmami oferującymi swoje usługi dla inwestorów z branży nieruchomości komercyjnych. - Odpowiednie przygotowanie inwestycji może często zadecydować o jej dalszym sukcesie - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Adam Ołdziejewski, zastępca dyrektora ds. usług w budownictwie firmy DEKRA Polska.

REKLAMA

Obecne na rynku trendy ujawniają popularność usług, których celem jest wsparcie procesu budowlanego. Na szczególną uwagę zasługuje dynamicznie rozwijający się obszar usług związanych z wymaganiami zrównoważonego budownictwa.

- Jest to istotne nie tylko w rozumieniu zdobycia samej certyfikacji, ale również w zakresie analiz energetycznych budynków projektowanych oraz już istniejących - tłumaczy Ołdziejewski.

Inną kwestią, na jaką wykazują swoje zapotrzebowanie deweloperzy powierzchni komercyjnych, jest koordynacja działalności najemców w obiektach biurowych i handlowych.

- Coraz częściej współpracujemy z najemcami, których reprezentujemy w relacjach z deweloperem. Pozwala to osiągnąć wymierne korzyści zarówno deweloperowi, który ma po drugiej stronie fachowego partnera oraz najemcy, który zyskuje wsparcie merytoryczne w zakresie prac aranżacyjnych i kosztów z tym związanych - dodaje przedstawiciel DEKRA.

Zapotrzebowanie na usługi dotyczy nie tylko inwestycji handlowych czy biur. Pomimo, że w portfelu DEKRA znajdują się obecnie takie projekty, jak Centrum Posnania czy Galeria Sudecka, firma chce także angażować się na rynku mieszkaniowym.

- W ostatnim czasie podpisaliśmy istotną umowę z portugalskim deweloperem projektu Casa Feliz na krakowskim Żabińcu. Do zadań DEKRA należeć będzie zarządzanie całością zadań mających na celu przygotowanie, realizację inwestycji, oddanie do użytkowania, rozliczenie kosztów oraz pełnienie funkcji nadzoru inwestorskiego - dodaje Adam Ołdziejewski.

W skład dwóch pierwszych budynków inwestycji wchodzą 164 mieszkania o powierzchni użytkowej 7 727 mkw. oraz garaż podziemny posiadający 91 miejsc postojowych. Mieszkania zlokalizowane są na 6 kondygnacjach nadziemnych, a cała powierzchnia zabudowy wynosi 1 928 mkw. Casa Feliz to pierwszy z planowanych na lata 2014-2018 etapów, które łącznie obejmą 7 budynków mieszkalnych o przybliżonej powierzchni użytkowej ok. 24 000 mkw.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA