PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ochrona w galeriach: dodatkowe kwalifikacje na wagę złota

 • Autor: PropertyNews.pl
 • 24 lis 2017 08:21

Ochrona w galeriach: dodatkowe kwalifikacje na wagę złota Fot. Shutterstock

Głównym zadaniem pracowników ochrony w centrach handlowych jest zapewnienie bezpieczeństwa ich klientom oraz porządku na terenie obiektów. Jednak wielu administratorów wymaga od firm zajmujących się ochroną, aby ich pracownicy posiadali dodatkowe kwalifikacje. Chodzi np. o umiejętność niesienia pierwszej pomocy, rozładowywanie niepotrzebnych napięć między klientami a pracownikami punktów handlowych czy usługowych czy udzielanie różnego rodzaju wsparcia klientom. Firmy z branży ochrony coraz częściej nie czekają, aż dostaną określone wymagania od zleceniodawców, ale same dbają, by osoby u nich zatrudnione umiały opatrzyć ranę czy uspokoić spanikowanego klienta.

REKLAMA

- W naszej firmie to już standard, aby na zmianie były osoby z takimi kompetencjami czy umiejętnościami. Oczywiście jesteśmy otwarci na indywidualne wymagania zleceniodawcy, pod warunkiem wszakże, że mieszczą się one w granicach prawa – mówi Krzysztof Kubiciel, wiceprezes City Security. Jak mówi, dziś administratorzy dużych obiektów handlowych coraz częściej chcą, aby pracownicy ochrony dysponowali także innymi umiejętnościami niż „typowo ochroniarskie”. W sukurs idą im same firmy, które – na własną rękę, w trosce o wysoką jakość swojego serwisu – zapewniają pracowników o szerszych kwalifikacjach.

- Chodzi przede wszystkim o pierwszą pomoc. Nasi pracownicy, którzy kierowani są do centrów handlowych, przechodzą szkolenia, jakiej pomocy udzielać w przypadku omdleń, chorób (padaczek), złamań, skaleczeń, zasłabnięć. Niektórzy potrafią posługiwać się defibrylatorem – w przypadkach zatrzymania akcji serca - dodaje Krzysztof Kubiciel i przypomina też o zdarzeniach dramatycznych. - Był przypadek porodu w centrum handlowym, gdy byłem odpowiedzialny za jego bezpieczeństwo. Najlepiej przeszkoleni pracownicy potrafią pomóc także przy porodzie, resuscytacji akcji serca i zaopiekować się poszkodowaną osobą do czasu przyjazdu wezwanych ratowników medycznych.

Obecne czasy przynoszą nowe wyzwania, a one wpływają na zmianę profesji pracownika ochrony.

- Z uwagi na zagrożenia, pracownicy ochrony powinni posiadać – oprócz kwalifikacji zawodowych – dodatkowe umiejętności i uprawnienia - takie jak udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, obsługi sprzętu przeciw pożarowego, a także obsługi interesantów, podstawy technik negocjacji. – mówi Bogdan Skwira, ekspert od bezpieczeństwa z RR Security. Jego zdaniem najważniejsze są tu określone predyspozycje, a następnie precyzyjne przygotowanie: - Sprzyjają temu takie cechy jak spokój, opanowanie, doskonała znajomość obiektu i jego specyfiki, o czym mowa jest na szkoleniu. Ekspert zwraca uwagę na rosnące znaczenie tzw. umiejętności „miękkich” u osób zatrudnianych przy ochronie obiektów komercyjnych, przede wszystkim handlowych. - Tam zwłaszcza powinien być wysoki poziom pracowników – kultura osobista i umiejętność nawiązywania kontaktu i prowadzenia rozmów w oparciu o predyspozycje osobiste, wszechstronne przygotowanie do trudnych zadań, a tam, gdzie mamy do czynienia z dużą grupą ludzi to zadania pełne wyzwań – dodaje Bogdan Skwira.

 • 1
 • 2
 • Solid City Impel Sp.z oo 2017-11-25 07:22:25
  Jakoś ostatnio brak wypowiedzi przedstawicieli Polskiej Izby Ochrony (?)
  Czyżby związane to było z odejściem z ww. organizacji wieloletniego jej prezesa Sławomira Wagnera?
  Pan Wojak z Konsalnetu tez już tak chętnie się nie wypowiada o galeriach handlowych po tchórzowskim ucieczce jego pracowników ochrony (Konsalnet’u) w czasie ataku nożownika w Vivo! Stalowa Wola.

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA