PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ożywienie na polskim rynku budowlanym w 2015 roku

 • wnp.pl
 • 29 gru 2014 11:58

Biorąc pod uwagę relatywnie dobre prognozy dla polskiej gospodarki, a także oczekiwane napływy środków finansowych z nowego budżetu unijnego na lata 2014-2020, możemy spodziewać się konsekwentnego ożywienia na polskim rynku budowlanym w najbliższych latach - ocenił dla portalu wnp.pl Konrad Strzeszewski z banku Espirito Santo.

REKLAMA

Jak wskazał analityk, w 2014 r. można było już zauważyć pierwsze oznaki ożywienia. Po 11 miesiącach tego roku produkcja budowlano-montażowa wzrosła o 3,1 proc.

- Musimy jednak pamiętać o niskiej bazie 2013 r. Firmy z szerokiego rynku budowalnego zauważają stopniowy wzrost zapytań dotyczących ich usług, ale nie jest to jeszcze widoczne w wynikach - powiedział Strzeszewski.

W opinii Strzeszewskiego, można spodziewać się poprawy sytuacji na rynku budownictwa kubaturowego. Zdaniem Strzeszewskiego, na tle wszystkich spółek budowlanych notowanych na GPW można wyróżnić Budimex. Jak dodał, ta spółka może być jednym z głównych beneficjentów bardzo dużych inwestycji w sektorze drogowym, które są szacowane na 93 mld zł do 2022 r.

- Budimex wykonuje również projekty na rynku inwestycji kubaturowych, kolejowych i energetycznych co powinno wspierać przyszłe wyniki spółki oraz poszerzać jej kompetencje. Spółka ma jest jednocześnie bezpieczny bilans, który umożliwia jej regularne wypłaty dywidendy - podsumował analityk.

Przeczytaj więcej

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Ryszard 2015-03-30 07:51:56
  Firma ESM Systems z Gdyni specjalizuje się w dostawie i montażu specjalistycznych fornirowanych paneli akustycznych produkcji LAMBRI. info@esmsystems.com.pl
 • im 2015-03-25 11:34:11
  Dzień dobry,
  Firma IMPEKSTIR - Jesteśmy jednym z głównych dostawców wyrobów z kamienia naturalnego w Polsce. W przypadku zapotrzebowania lub uzyskania dodatkowych informacji bardzo proszę o kontakt:
  Anna Głowiak 607 007 171
  annaglowiak@impekstir.pl


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA