PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Państwo pomoże Mirbudowi

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 lis 2015 12:47

Państwo pomoże Mirbudowi CH HIT w Nowym Dworze Mazowieckim. Generalny wykonawca: Mirbud

Firma Mirbud podpisała z Agencją Rozwoju Przemysłu umowę pożyczki, która pozwoli na restrukturyzację finansowania działalności dewelopera. Pieniądze umożliwią spłatę 31,4 mln złotych zobowiązań.

REKLAMA

Firma Mirbud poprzez dodatkowe finansowanie chce wykupić 254 tys. obligacji o wartości 100 złotych każda. Termin wykupu przypada na 3 lipca 2017 roku. Pozostałe fundusze posłużą na bieżące finansowanie działalności.

Jak wynika z porozumienia, łączna kwota pożyczki wyniesie do 40 mln złotych. Jej spłata ma nastąpić w 54 ratach miesięcznych w okresie nie dłuższym niż koniec 2020 roku.

Zabezpieczeniem finansowania mają być m.in. hipoteka do 60 mln złotych na nieruchomości w Ostródzie będącej częścią Expo Arena, blokada wraz z pełnomocnictwem na akcjach JHM Development (spółka zależna od Mirbud), oświadczenia o poddaniu się egzekucji oraz weksel z klauzulą bez protestu.

- Mirbud zobowiązał się do podjęcia wszelkich działań zmierzających do powołania w skład rady nadzorczej spółki jednego członka rekomendowanego przez pożyczkodawcę na najbliższym walnym zgromadzeniu, nie później jednak niż do dnia 30 czerwca 2016 r. i utrzymywania go w składzie rady nadzorczej do momentu ostatecznej spłaty pożyczki - poinformowano w komunikacie.

Pożyczka zostanie przekazana w dwóch transzach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA