PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PARP pomoże w pozyskiwaniu rąk do pracy pracowników

  • www.pulshr.pl
  • 12 kwi 2018 07:18

PARP pomoże w pozyskiwaniu rąk do pracy pracowników Fot. shutterstock

- Jeśli pracodawcy nie będą mogli znaleźć rąk do pracy, gospodarka przestanie się rozwijać. Dlatego w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju konieczność dostosowania wzajemnie potrzeb edukacji i przedsiębiorców została wskazana jako kluczowy obszar, który wymaga w Polsce poprawy - wyjaśnia prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Patrycja Klarecka.

REKLAMA

Aż trzy czwarte przedsiębiorców deklaruje problem ze znalezieniem kandydatów do pracy odpowiadającej ich potrzebom. Jakie niesie to zagrożenia?

– Zagrożenie jest podstawowe. Jeśli pracodawcy nie będą mogli znaleźć rąk do pracy, gospodarka przestanie się rozwijać. Dlatego w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju konieczność dostosowania wzajemnie potrzeb edukacji i przedsiębiorców została wskazana jako kluczowy obszar, który wymaga w Polsce poprawy.

– Tak, rada programowa jest swoistą czapką nad radami sektorowymi, których będzie 16. Rada programowa przyjmuje rekomendacje od rad sektorowych, przygotowuje różnego typu inicjatywy legislacyjne, jeśli są takie potrzebne, popularyzuje wyniki rad sektorowych. Ma więc duże znaczenie koordynacyjne.

W skład Rady weszło 19 członków, przedstawicieli ministerstw, organizacji społecznych i gospodarczych, organizacji przedsiębiorców oraz zrzeszających instytucje edukacyjne. Są tam między innymi przedstawiciele kluczowych z punktu widzenia tematu niedopasowania resortów; przedsiębiorczości i technologii, nauki i szkolnictwa wyższego, edukacji narodowej i rodziny, pracy i polityki społecznej. Jest to inicjatywa ponadresortowa, bardzo dużo instytucji zainteresowanych jest tym, by tę lukę kompetencyjną, deficyt na rynku, niwelować.

Czy w tym zakresie są wyznaczone jakieś konkretne cele, wskaźniki do osiągnięcia?

– Tym zajmie się rada programowa na swoich posiedzeniach - czy i jak chce określić swoje cele, zadania i to, z czego będzie rozliczać.

Czytaj całość:

Patrycja Klarecka: PARP pomoże skojarzyć pracodawców z pracownikami

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA