PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PBG chce przedstawić do połowy roku propozycje układowe

  • Autor: PAP
  • 18 kwi 2013 17:29

PBG w najbliższych tygodniach przedstawi listę wierzytelności, a do końca czerwca chce przygotować propozycje układowe. Spółka liczy na zawarcie układu jeszcze w 2013 r., ale kluczowe dla harmonogramu będzie to, czy i w jakiej liczbie zostaną zgłoszone odwołania do listy wierzytelności.

REKLAMA


"Jesteśmy w trakcie aktualizacji założeń do planu finansowego PBG w związku m.in. z zapowiedziami PGE dotyczącymi wycofania się z realizacji kontraktu w Opolu. W maju chcielibyśmy przedstawić wierzycielom te zmiany założeń do planu finansowego" - powiedział PAP dyr. ds. komunikacji korporacyjnej w grupie PBG Jacek Balcer.

"W najbliższych tygodniach przedstawimy także listę wierzytelności. Dalszy harmonogram prac nad układem, zależny będzie od tego czy i w jakiej liczbie zostaną zgłoszone do niej odwołania, oraz ile czasu trzeba będzie poświęcić na ich rozpatrywanie" - dodał.

Balcer poinformował, że kompletne propozycje układowe mają być gotowe do końca czerwca.

"My na pewno będziemy gotowi w tym terminie, bo naszym celem jest zawarcie układu w tym roku. Im szybciej to nastąpi, tym szybciej spółka przystąpi do realizacji postanowień układu" - powiedział.

W marcu Agenor Gawrzyał, koordynator procesu restrukturyzacji PBG informował, że PBG najpóźniej do końca kwietnia powinna uzgodnić z wierzycielami treść propozycji układowych. Informował wówczas, że negocjacje nad propozycjami układowymi koncentrują się wokół kilku grup zagadnień m.in.: gotowości do redukcji, określenie stopnia redukcji, określenie sposobu i terminu spłat i sposobu pozyskania nowego finansowania w ramach projektów, które ma realizować.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA