PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PENTAGON - kolejna realizacja inwestycji Spółki DEKPOL S.A.

  • Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez DEKRA Construction Management Sp. z o.o.
  • 27 paź 2014 07:32

PENTAGON - kolejna realizacja inwestycji Spółki DEKPOL S.A.

W lutym 2014 roku Spółka DEKPOL S.A. z Pinczyna podpisała umowę z Pomorskim Parkiem Naukowo - Technologicznym na realizację imponującej inwestycji w budynku po portowym w Gdyni o nazwie PENTAGON w systemie "zaprojektuj i wybuduj"

REKLAMA

Inwestycja obejmuje swym zakresem modernizację budynku - biurowca z lat 70 - tych tzw. "Pentagonu" w byłej Stoczni Gdynia, a w tym wyburzenie ścian wewnętrznych i zewnętrznych i co najważniejsze wzmocnienie konstrukcji głównej obiektu. Jego budowa ma zakończyć się w kwietniu 2015 roku. To wspólna inicjatywa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i miasta Gdynia.

Budynek, który wchodzi w skład Bałtyckiego Portu Nowych Technologii ma powierzchnię ok. 5,5 tys. m. kw. W ramach inwestycji zostanie przebudowany tak, że ok. 3,5 tys. metrów zostanie przeznaczonych pod nowoczesną działalność produkcyjną. Odpowiednio zaprojektowana elewacja tego 6-kondygnacyjnego budynku całkowicie zmieni jego wygląd.

Prace projektowe nad inwestycją obejmują wykonanie pełnej dokumentacji projektowej wraz z opracowaniem koncepcji nawiązującej do historycznego usytuowania obiektu na terenie Stoczni Gdynia i sąsiadujących portów.

W ramach przeprowadzanych prac Pentagon wyposażony zostanie w odnawialne źródła energii oraz nowe instalacje wewnętrzne i przyłącza do budynku.

W opinii Prezesa Zarządu Spółki DEKPOL S.A. Mariusza TUCHLIN Pentagon to wymagająca inwestycja. W ramach modernizacji zostaną przygotowane, warsztaty, pracownie projektowe przystosowane do tzw. czystej produkcji elektroniki, automatyki, robotyki, inżynierii i designu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Multimedia

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA