PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PENTAGON - kolejna realizacja inwestycji Spółki DEKPOL S.A.

  • Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez DEKRA Construction Management Sp. z o.o.
  • 27 paź 2014 07:32

PENTAGON - kolejna realizacja inwestycji Spółki DEKPOL S.A.

W lutym 2014 roku Spółka DEKPOL S.A. z Pinczyna podpisała umowę z Pomorskim Parkiem Naukowo - Technologicznym na realizację imponującej inwestycji w budynku po portowym w Gdyni o nazwie PENTAGON w systemie "zaprojektuj i wybuduj"

REKLAMA

Inwestycja obejmuje swym zakresem modernizację budynku - biurowca z lat 70 - tych tzw. "Pentagonu" w byłej Stoczni Gdynia, a w tym wyburzenie ścian wewnętrznych i zewnętrznych i co najważniejsze wzmocnienie konstrukcji głównej obiektu. Jego budowa ma zakończyć się w kwietniu 2015 roku. To wspólna inicjatywa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i miasta Gdynia.

Budynek, który wchodzi w skład Bałtyckiego Portu Nowych Technologii ma powierzchnię ok. 5,5 tys. m. kw. W ramach inwestycji zostanie przebudowany tak, że ok. 3,5 tys. metrów zostanie przeznaczonych pod nowoczesną działalność produkcyjną. Odpowiednio zaprojektowana elewacja tego 6-kondygnacyjnego budynku całkowicie zmieni jego wygląd.

Prace projektowe nad inwestycją obejmują wykonanie pełnej dokumentacji projektowej wraz z opracowaniem koncepcji nawiązującej do historycznego usytuowania obiektu na terenie Stoczni Gdynia i sąsiadujących portów.

W ramach przeprowadzanych prac Pentagon wyposażony zostanie w odnawialne źródła energii oraz nowe instalacje wewnętrzne i przyłącza do budynku.

W opinii Prezesa Zarządu Spółki DEKPOL S.A. Mariusza TUCHLIN Pentagon to wymagająca inwestycja. W ramach modernizacji zostaną przygotowane, warsztaty, pracownie projektowe przystosowane do tzw. czystej produkcji elektroniki, automatyki, robotyki, inżynierii i designu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Multimedia

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA