PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pesymistyczna ocena koniunktury w budownictwie

  • Autor: PAP
  • 21 mar 2014 14:57

W marcu 2014 roku ogólny klimat koniunktury w budownictwie oceniany jest mniej pesymistycznie niż w lutym i w analogicznym miesiącu ubiegłego roku - poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny.

REKLAMA

W marcu ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie minus 12 wobec minus 18 w lutym.

"Poprawę koniunktury sygnalizuje 14 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 26 proc. (przed miesiącem odpowiednio: 12 proc. i 30 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie" - napisano w komunikacie z badań.

GUS informuje, że oceny bieżącego portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej oraz sytuacji finansowej są mniej negatywne od zgłaszanych przed miesiącem.

"Prognozy dotyczące portfela zamówień i produkcji budowlano-montażowej są optymistyczne, lepsze od niekorzystnych przewidywań formułowanych w lutym. Prognozy sytuacji finansowej są mniej pesymistyczne od zgłaszanych w ubiegłym miesiącu. Utrzymuje się sygnalizowany w lutym wzrost opóźnień płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe" - wynika z danych.

Badania wskazują, że planowane redukcje zatrudnienia mogą być mniejsze od zapowiadanych przed miesiącem.

Przedsiębiorcy spodziewają się też nieco mniej znaczącego od oczekiwanego w lutym spadku cen robót budowlano-montażowych.

"Spośród badanych podmiotów 20 proc. (podobnie jak przed rokiem) planuje prowadzenie prac budowlano-montażowych za granicą. Dyrektorzy tych przedsiębiorstw spodziewają się - po raz pierwszy od kwietnia 2012 r. - niewielkiego wzrostu portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na rynkach zagranicznych" - informuje GUS.

Dane wskazują także, że odsetek przedsiębiorców nieodczuwających żadnych barier w prowadzeniu bieżącej działalności kształtuje się w marcu na poziomie 3,1 proc. (przed rokiem 2,0 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA