PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pierwsza rządowa inwestycja w formule PPP na starcie. Warbud partnerem

  • Autor: PAP
  • 07 kwi 2016 17:04

Pierwsza rządowa inwestycja w formule PPP na starcie. Warbud partnerem fot. Pixabay

Symbolicznym wbiciem łopaty zainicjowano budową siedziby sądu w Nowym Sączu. To pierwsza inwestycja rządowa realizowana w formule partnerstwa prywatno-publicznego. Partnerem strony rządowej i realizatorem obiektu jest warszawska firma Warbud.

REKLAMA

- To ważny dzień dla sfery rządowej. To jest debiut i jeżeli się powiedzie, to będzie zielone światło dla wielu innych inwestycji rządowych, nie tylko w sferze wymiaru sprawiedliwości, ale i innych inwestycji publicznych, które mogą być realizowane w formule PPP - powiedział podczas uroczystości wiceminister sprawiedliwości odpowiedzialny za sądownictwo, Łukasz Piebiak. Zapewnił, że pracownicy ministerstwa będą przyglądali się jak przebiega ta inwestycja i w zależności od jej powodzenia, będą podejmowane decyzje o realizacji kolejnych w trybie PPP.

Dyrektor Sądu Okręgowego w Nowym Sączu Józef Kiełbasa podkreślił, że to bardzo ważny dzień dla nowosądeckiego sądownictwa. "Rozpoczynamy etap budowy nowego obiektu, gdzie docelowo w bardzo dobrych warunkach będą mieściły się wszystkie agendy sądu rejonowego" - mówił. Jak dodał, taki obiekt jest zdecydowanie potrzebny w Nowym Sączu, bo tutejszy sąd rejonowy mieści się obecnie w trzech lokalizacjach w przestarzałych standardach, co jest bardzo uciążliwe. "Nowy obiekt przyczyni się do szybkości przeprowadzanych postępowań" - ocenił.

Prezes nowosądeckiego sądu Mieczysław Kamiński podkreślił, że procedura przed rozpoczęciem budowy wymagała żmudnych przygotowań. "Jesteśmy pierwszymi na tej drodze, ale mam nadzieję, że nie pozostaniemy jedynymi, a doświadczenia jakie uzyskaliśmy w trakcie negocjacji i przygotowania projektu, posłużą kolejnym" - powiedział.

Partnerem strony rządowej i realizatorem obiektu jest warszawska firma Warbud SA. Wykonawca prace zamierza zakończyć do końca 2017 r. i jak zapewnia przedstawiciel firmy, będzie to przyspieszony termin zamknięcia robót bo harmonogram początkowo przewidywał zakończenie na przełom lutego i marca 2018 r.

"To będzie bardzo nowoczesny budynek. Przewidziany jest duży parking i wszystkie wymagane pomieszczenia dla sprawnego funkcjonowania sądu. Negocjacje ze stroną rządową nie były łatwe. Partner publiczny negocjuje bardzo mocno, aby zapewnić sobie jak najlepsze warunki" - powiedział Mirosław Józefczuk, członek zarządu Warbud SA.

Kontrakt opiewa na niemal 100 mln zł. Na tę kwotę składa się wybudowanie budynku sądu, zagospodarowanie terenu wokół oraz administrowanie i utrzymanie obiektu. Budynek będzie przekazany w użytkowanie na rzecz Warbudu na okres 20 lat.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA