PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pierwsza rządowa inwestycja w formule PPP na starcie. Warbud partnerem

  • Autor: PAP
  • 07 kwi 2016 17:04

Pierwsza rządowa inwestycja w formule PPP na starcie. Warbud partnerem fot. Pixabay

Symbolicznym wbiciem łopaty zainicjowano budową siedziby sądu w Nowym Sączu. To pierwsza inwestycja rządowa realizowana w formule partnerstwa prywatno-publicznego. Partnerem strony rządowej i realizatorem obiektu jest warszawska firma Warbud.

REKLAMA

- To ważny dzień dla sfery rządowej. To jest debiut i jeżeli się powiedzie, to będzie zielone światło dla wielu innych inwestycji rządowych, nie tylko w sferze wymiaru sprawiedliwości, ale i innych inwestycji publicznych, które mogą być realizowane w formule PPP - powiedział podczas uroczystości wiceminister sprawiedliwości odpowiedzialny za sądownictwo, Łukasz Piebiak. Zapewnił, że pracownicy ministerstwa będą przyglądali się jak przebiega ta inwestycja i w zależności od jej powodzenia, będą podejmowane decyzje o realizacji kolejnych w trybie PPP.

Dyrektor Sądu Okręgowego w Nowym Sączu Józef Kiełbasa podkreślił, że to bardzo ważny dzień dla nowosądeckiego sądownictwa. "Rozpoczynamy etap budowy nowego obiektu, gdzie docelowo w bardzo dobrych warunkach będą mieściły się wszystkie agendy sądu rejonowego" - mówił. Jak dodał, taki obiekt jest zdecydowanie potrzebny w Nowym Sączu, bo tutejszy sąd rejonowy mieści się obecnie w trzech lokalizacjach w przestarzałych standardach, co jest bardzo uciążliwe. "Nowy obiekt przyczyni się do szybkości przeprowadzanych postępowań" - ocenił.

Prezes nowosądeckiego sądu Mieczysław Kamiński podkreślił, że procedura przed rozpoczęciem budowy wymagała żmudnych przygotowań. "Jesteśmy pierwszymi na tej drodze, ale mam nadzieję, że nie pozostaniemy jedynymi, a doświadczenia jakie uzyskaliśmy w trakcie negocjacji i przygotowania projektu, posłużą kolejnym" - powiedział.

Partnerem strony rządowej i realizatorem obiektu jest warszawska firma Warbud SA. Wykonawca prace zamierza zakończyć do końca 2017 r. i jak zapewnia przedstawiciel firmy, będzie to przyspieszony termin zamknięcia robót bo harmonogram początkowo przewidywał zakończenie na przełom lutego i marca 2018 r.

"To będzie bardzo nowoczesny budynek. Przewidziany jest duży parking i wszystkie wymagane pomieszczenia dla sprawnego funkcjonowania sądu. Negocjacje ze stroną rządową nie były łatwe. Partner publiczny negocjuje bardzo mocno, aby zapewnić sobie jak najlepsze warunki" - powiedział Mirosław Józefczuk, członek zarządu Warbud SA.

Kontrakt opiewa na niemal 100 mln zł. Na tę kwotę składa się wybudowanie budynku sądu, zagospodarowanie terenu wokół oraz administrowanie i utrzymanie obiektu. Budynek będzie przekazany w użytkowanie na rzecz Warbudu na okres 20 lat.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA