PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polimex-Mostostal: wkrótce emisje i dalsza sprzedaż aktywów

  • wnp.pl
  • 17 paź 2013 17:24

Zarząd Polimeksu-Mostostalu zwołał na 12 listopada 2013 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie. Akcjonariusze będą głosować m.in. nad uchwałami dotyczącymi emisji akcji oraz dalszej sprzedaży aktywów.

REKLAMA

Zwołanie NWZ jest efektem podpisanego 11 października porozumienia pomiędzy Polimeksem a jego wierzycielami, które określają warunki drugiego etapu restrukturyzacji finansowej spółki.
Porozumienie przewidywało m.in, że spółka zwoła walne w celu uchwalenia nowych emisji akcji, które umożliwią zarządowi Polimeksu oferowanie potencjalnym inwestorom akcji nowych emisji w celu uzyskania dodatkowych środków pieniężnych oraz umożliwienie wierzycielom skonwertowanie wierzytelności wobec spółki na jej kapitał zakładowy.

Porozumienie zakłada, że aneks do umowy zasad obsługi zadłużenia finansowego zostanie podpisany do 18 października 2013 r. Według ustaleń z wierzycielami, wejście aneksu w życie było uzależnione od zwołania przez zarząd Polimeksu NWZ z porządkiem obrad dotyczącym emisji akcji.

- Zarząd uzgodnił z wierzycielami plan koniecznych działań, mających na celu odzyskanie przez spółkę stabilnej sytuacji finansowej, pozwalającej na niezakłócone prowadzenie działalności oraz obsługę zadłużenia wobec wierzycieli - podkreślił cytowany w czwartkowym komunikacie Robert Bednarski, wiceprezes i dyrektor ds. finansowych Polimeksu.

- Zwołanie przez zarząd na 12 listopada 2013 r. Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia jest ważnym elementem realizacji planu uzgodnionego z wierzycielami - dodał.

Uchwały na NWZ przewidują, że pod warunkiem zgody akcjonariuszy spółka wyemituje:

- nie więcej niż 133.393.702 szt. akcji serii P, które będą obejmowane w drodze subskrypcji prywatnej w ramach ofert skierowanych przez zarząd spółki do wybranych wierzycieli spółki, w szczególności wierzycieli będących stronami zawartej ze spółką umowy w grudniu 2012 r. w sprawie zasad obsługi zadłużenia finansowego. Cena emisyjna akcji serii P zostanie ustalona przez zarząd spółki w oparciu o zgłaszane do konwersji kwoty wierzytelności - nie więcej niż 812.500.000 imiennych warrantów subskrypcyjnych serii 1, uprawniających do objęcia akcji serii Q, emitowanej w ramach warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego.

Uprawnionymi do objęcia warrantów serii 1 będą wierzyciele spółki, którzy wyrażą gotowość skonwertowania wierzytelności, w szczególności wierzyciele, którzy zawarli ze spółką w grudniu 2012 r. umowę w sprawie zasad obsługi zadłużenia finansowego. Cena emisyjna akcji serii Q, obejmowanych w wykonaniu praw z warrantów serii 1 wynosi 25 gr.

W ramach porozumienia z wierzycielami konwersja wierzytelności na kapitał jest przewidywana w następujących kwotach i terminach:

- ok. 20 mln zł do 30 listopada 2013 r.

- ok. 30 mln zł (narastająco, uwzględniając wcześniejszą konwersję) do 31 grudnia 2013 r.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA