PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polimex-Mostostal z problemami

  • Autor: Propertynews.pl/forsal.pl
  • 13 lip 2012 13:59

Polski gigant budowlany Polimex-Mostostal rozpoczął rozmowy ze wszystkimi wierzycielami finansowymi, w szczególności z bankami i obligatoriuszami. Firma chce odłożenia egzekucji zobowiązań o cztery miesiące.

REKLAMA

Według portalu forsal.pl łączna wartość zobowiązań Polimexu to aż 2,4 mld złotych, przy czym zobowiązania długoterminowe wynoszą 410 mln złotych. Ponad 1 mld złotych z zadłużenia Polimexu-Mostostalu pochodzi z obligacji, kredytów i pożyczek. Pozostała część to płatności dla podwykonawców i dostawców.

Firma rozpoczęła już działania mające na celu poprawienie jej sytuacji finansowej. Oprócz porozumienia z wierzycielami przedstawiciele Polimexu chcą zwiększyć efektywność funkcjonowania oraz wyprzedawać projekty deweloperskie.

Jak informuje Konrad Jaskóła, prezes zarządu firmy - Polimex-Mostostal dla poprawy płynności prowadzi wyprzedaż projektów deweloperskich. W pierwszej połowie br. uzyskaliśmy 15 mln zł wpływów z transakcji sprzedaży nieruchomości. Ponadto podpisaliśmy umowy i zebraliśmy oferty wiążące na dalsze 80 mln zł.

Zgodnie z informacjami przedstawicieli firmy sytuacja nie jest tragiczna - Nasza sytuacja finansowa nie zmusza nas do sprzedawania aktywów za wszelką cenę, w szczególności wtedy, gdy oferowana cena jest znacznie niższa od ich rzeczywistej wartości. W takich sytuacjach wstrzymujemy się z podjęciem decyzji o sprzedaży, tym bardziej, że Spółka potrzebuje również wykorzystywać swoje aktywa jako zabezpieczenia majątkowe dla banków i Obligatariuszy - wyjaśnia Prezes Jaskóła.

Polimex-Mostostal był generalnym wykonawcą m.in. centrum Sandecja w Nowym Sączu czy Galeria Tarnovia w Tarnowie. Obecnie realizuje np. Galerię Olimpia w Bełchatowie oraz Galerię Europa Centralna w Gliwicach.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA