PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polimex-Mostostal z problemami

  • Autor: Propertynews.pl/forsal.pl
  • 13 lip 2012 13:59

Polski gigant budowlany Polimex-Mostostal rozpoczął rozmowy ze wszystkimi wierzycielami finansowymi, w szczególności z bankami i obligatoriuszami. Firma chce odłożenia egzekucji zobowiązań o cztery miesiące.

REKLAMA

Według portalu forsal.pl łączna wartość zobowiązań Polimexu to aż 2,4 mld złotych, przy czym zobowiązania długoterminowe wynoszą 410 mln złotych. Ponad 1 mld złotych z zadłużenia Polimexu-Mostostalu pochodzi z obligacji, kredytów i pożyczek. Pozostała część to płatności dla podwykonawców i dostawców.

Firma rozpoczęła już działania mające na celu poprawienie jej sytuacji finansowej. Oprócz porozumienia z wierzycielami przedstawiciele Polimexu chcą zwiększyć efektywność funkcjonowania oraz wyprzedawać projekty deweloperskie.

Jak informuje Konrad Jaskóła, prezes zarządu firmy - Polimex-Mostostal dla poprawy płynności prowadzi wyprzedaż projektów deweloperskich. W pierwszej połowie br. uzyskaliśmy 15 mln zł wpływów z transakcji sprzedaży nieruchomości. Ponadto podpisaliśmy umowy i zebraliśmy oferty wiążące na dalsze 80 mln zł.

Zgodnie z informacjami przedstawicieli firmy sytuacja nie jest tragiczna - Nasza sytuacja finansowa nie zmusza nas do sprzedawania aktywów za wszelką cenę, w szczególności wtedy, gdy oferowana cena jest znacznie niższa od ich rzeczywistej wartości. W takich sytuacjach wstrzymujemy się z podjęciem decyzji o sprzedaży, tym bardziej, że Spółka potrzebuje również wykorzystywać swoje aktywa jako zabezpieczenia majątkowe dla banków i Obligatariuszy - wyjaśnia Prezes Jaskóła.

Polimex-Mostostal był generalnym wykonawcą m.in. centrum Sandecja w Nowym Sączu czy Galeria Tarnovia w Tarnowie. Obecnie realizuje np. Galerię Olimpia w Bełchatowie oraz Galerię Europa Centralna w Gliwicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA